Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

První zastávka Roadshow s Veronikou v Ústí nad Labem

14. 01 2016 | Unikátní projekt plný naděje, radosti a šance na lepší budoucnost dětí bez vlastních domovů odstartoval pilotní návštěvou v Dětském domově Ústí nad Labem – Severní Terasa.  

Děti v dětských domovech mají často o skutečném životě za jejich branami jen zkreslené představy a jejich vstup do reálného života tak nemusí být vždy růžový. Po odchodu se většinou nedokáží osamostatnit a postupem času se ocitají na psychickém dně, bez domova a bez zaměstnání. Nevědí, na koho se obrátit a kdo jim je ochoten poskytnout pomocnou ruku.

Jejich cesta za seberealizací a osamostatněním se, však nemusí být trnitá. Stačí jen dostatečná informovanost a pomocná ruka, kterou k dětem bez rodinného zázemí vztahuje i nezisková organizace Nadání a dovednosti o.p.s., jež v dětech rozvíjí dovednosti a umožňuje jim najít si a udržet povolání, ve kterém mohou dát společnosti to nejlepší, co v nich je.

Za tímto účelem obecně prospěšná společnost také přichází s unikátním projektem Roadshow s Veronikou, jehož patronkou není nikdo jiný než Veronika Kašáková. Veřejně známá osobnost, jejíž cesta na vrchol také nebyla žádným peříčkem. I ona často vzpomíná na roky strávené v dětském domově a nejistotách, které se jí zmocnily po jeho opuštění. Proto se také rozhodla veřejně promluvit a upozornit děti z dětských domovů na realitu, která je venku čeká. Vzbudit v nich zájem a touhu se připravit na odchod z dětského domova a prožít plnohodnotný život. 

Posledním velkým cílem, který je celorepublikového rázu, je kvantitativní dotazníkové šetření, kdy budeme zkoumat úroveň informovanosti a znalostí v dětských domovech v krajích a republice jako takové. 

V sobotu 9. ledna 2016 nás čekala první zastávka v rámci projektu Roadshow s Veronikou – Mise naděje pro děti z dětských domovů, a to v Dětském domově v Ústí nad Labem – Severní Terasa, kde nás nejen mile pohostil personál domova, ale hlavně se nedočkavě těšilo 8 mladých dívek na náš workshop s Veronikou Kašákovou.

Až do konce dubna budeme navštěvovat každý týden jeden dětský domov v Ústeckém kraji, a následně se vydáme do kraje Jihočeského. Postupně tak v průběhu 3 let namotivujeme děti ve všech více než 140 domovech po celé republice. 

 

Diskuse

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Vytvořili jsme pro GOLEM SPIRITS nové webové stránky