Anketa Nejlepší sportovec junior má své vítěze

V úterý odpoledne byly v Clarion Congress hotelu v Ústí nad Labem odtajněny výsledky čtenářské ankety Nejlepší sportovec junior Ústeckého kraje za rok 2015.  

Hostům se postupně představili nominovaní sportovci ze všech sedmi okresů. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů (2014 z celkových 9 909) se stal plavec Tomáš Franta z Chomutova (na snímku přebírá certifikát od Ing. Jiřího Morštadta). Stejně tak bouřlivý potlesk zaplněného sálu sklidil hendikepovaný sportovec Jozef Suchý z TJ Nola Teplice, který navíc od pořadatelů získal šek na 5 000 korun jako příspěvek na zahraniční reprezentaci. 

Poháry a medaile za vítězství v okresech si z pódia odnesli teprve osmiletý vodní motorista Vojtěch Duda (Děčínsko), plavec Tomáš Franta (Chomutovsko), vodní slalomářka Tereza Fišerová (Litoměřicko), její kolegyně Lucie Nesnídalová (Lounsko, Žatecko), atletka Lucie Svobodová (Mostecko), atlet Hakim Saleh (Teplicko) a členka aerobic klubu Ivy Mrňákové Tereza Kudláčková (Ústecko). Skvělou atmosféru plnou úctyhodných výkonů mladých sportovců z Ústeckého kraje navodil moderátor Radek Šilhan. V doprovodném programu se představilo Taneční a fitness studio Kamily Hlaváčikové Most a mladí šermíři z Teplic.  

Pořadateli ankety byly vydavatelství Metropol a krajská organizace České unie sportu. 

Text: Metropol

Foto: Daniel Šeiner