Anketa Zvíře roku 2012 běží

Po prvním týdnu internetové ankety Zvíře roku 2012, kterou vyhlásila ústecká zoologická zahrada pro své příznivce na začátku ledna, se do vedení dostala samice slona indického Delhi. Přízeň jí projevila třetina všech hlasujících, kterých byl letos v prvním týdnu rekordní počet. 

Ještě nikdy se nestalo, aby hned napoprvé hlasovalo přes 300 osob, tentokrát to bylo přesně 363 hlasujících. Na druhém místě je zatím samice levharta mandžuského Kiara, získala o polovinu méně hlasů než Delhi, třetí pozici obsadila žirafa Jenny.

Velkým úspěchem je čtvrté místo trnuch Placičky a Pánvičky, což mohou být pro někoho nudné „ryby“, ale jsou to individuality více než zajímavé. Dokonce předstihli další nominované – pár gepardů Hobita a Sunu, malou zebru Dorotku a zatím poslední giboní samici Feu.

Je známo i prvních sedm výherců, tentokrát to jsou samé ženy od Ústí nad Labem přes Teplice, Nové Kopisty, Košťany, Odolenu Vodu až do Prahy. Anketa pokračuje ještě dalších šest týdnů, pokud jste se ještě nezapojili, směle do toho. Hlavní výhry jsou více než zajímavé!!