Bouřka v Ústeckém kraji lámala stromy, do jednoho narazil vlak

Částí Ústeckého kraje se dnes odpoledne prohnala silná bouřka, která vyvracela stromy. Do jednoho z nich narazil u Františkova nad Ploučnicí na Děčínsku osobní vlak. Doprava na trati na Rumburk a Českou Lípu stojí, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. 

Náraz se podle Šťáhlavského obešel bez zranění. Vlaky na trati nepojedou minimálně do 17:30. "Místo vlaků nasadíme náhradní autobusovou dopravu," doplnil Šťáhlavský. 
    
Hasiči podle mluvčího Lukáše Marvana evidují kolem desítky výjezdů, většinu z nich právě na Děčínsku. "Většinou šlo o popadané stromy a větve do drátů nebo na silnice," řekl ČTK Marvan. V Lobendavě se zřítil vzrostlý strom vedle rodinného domu a větvemi zůstal opřený o střechu. Nikdo nebyl zraněn. 
    
Na některých místech byly problémy i s dodávkami elektřiny. "V souvislosti s bouřkou eviduje dispečink ČEZ poruchy na Děčínsku v oblasti Merboltic a na Českolipsku, kde se nám již podařilo dodávky obnovit. Krátkodobé výpadky jsme zaznamenali také na Litoměřicku," řekla ČTK mluvčí ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová. 
    
Silné bouřky se Děčínskem prohnaly už v minulých dnech. V Děčíně platí zákaz vstupu do některých lesů. 
 
zdroj: ČTK