Brána do Čech v mosteckém obchodním centru

  Brána do Čech, projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu, vstupuje do další turistické sezóny. Nyní se až do 31. května představuje v obchodním centru Central Most, kde se mohou návštěvníci podrobně seznámit se všemi čtyřmi destinacemi regionu.  

 Jsou jimi Dolní Poohří, České středohoří, Krušné hory a České Švýcarsko. Každá během prezentace ukáže své zajímavosti. Nyní je na řadě České středohoří, které turisty zavede do výrobny ručního papíru v Litoměřicích, na ochutnávku piva Mazel z minipivovaru Na Rychtě a vín z litoměřické oblasti. Krušné hory si pak připravily ukázku mosteckých regionálních výrobků nebo tradičního porcelánu z Dubí, prezentaci zámku Červený Hrádek a Podkrušnohorského zooparku. V posledním týdnu všechny krásy Českého Švýcarsko představí Dům Českého Švýcarska.
 
První týden byl věnován Dolnímu Poohří a návštěvníci mohli ochutnat pivo Žatecký Samec, který vaří Chrám chmele a piva, i míchané pivní speciály připravené žáky Střední odborné školy COOP v Žatci. Na návštěvu dračí stezky v Březně u Chomutova lákal Březenský drak, zámecká paní Vilemína zase na návštěvu zámku Červený Hrádek a Podkrušnohorský zoopark na prohlídku zvířat či nově vybudovaného skanzenu krušnohorského lidového umění. 
Více informací naleznete na FB a webu www.centralmost.cz nebo www.dolnipoohri.eu