Brno bude mít elektřinu od CENTROPOL ENERGY, ušetří 26 milionů

Město Brno si jako dodavatele elektřiny vybralo společnost CENTROPOL ENERGY, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií. Zakázku za zhruba 99 milionů korun vyhrála firma díky nejnižší nabídnuté ceně v aukci. Brněnské organizace, kterých se přihlásilo do aukce 117, ušetří celkem za rok a půl 25.8 milionu korun. CENTROPOL ENERGY bude jihomoravské metropoli dodávat elektřinu od poloviny letošního až do konce roku 2015. 

Brno je pro CENTROPOL ENERGY dalším významným zákazníkem z oblasti samosprávy a státní správy. Firma dodává energie například ministerstvům vnitra, spravedlnosti, životního prostředí či ministerstvu práce a sociálních věcí. Mezi její zákazníky patří i několik krajů a krajských měst.
 
„Pro rozpočet města Brna bude naše vítězství znamenat úsporu téměř 26 milionů korun. Město tak tyto prostředky může využít ve prospěch svých obyvatel. Jsme rádi, že můžeme Brno přivítat v rodině našich významných zákazníků,“ komentoval novou zakázku obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa (na snímku).
 
CENTROPOL ENERGY dodá v rok a půl trvajícím kontraktu Brnu elektřinu v celkovém objemu více než 68 GWh. Elektřinou bude zásobovat nejen samotný brněnský magistrát, ale i organizace zřizované městem, jako jsou školy či školky, městská policie a další.
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, několik krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodní síti ENAPO, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. 
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. V roce 2013 se společnost poprvé dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z pěti největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013.