České středohoří se prezentuje v nákupním centru

Pražské nákupní centrum Letňany se proměnilo v mobilní expozici Českého středohoří. Na ploše před vstupem do multikina, fontánou a restauracemi se denně zastaví stovky pražských i projíždějících nakupujících, aby se nechaly inspirovat k výletům, či dovoleným kousek po dálnici od hlavního města. 

V nabídkových stojanech je k dispozici řada propagačních materiálů s tematikou právě této jedné ze čtyř destinací Ústeckého kraje. 

„České středohoří propagujeme v rámci projektu na podporu cestovního ruchu Ústeckého kraje Brána do Čech a zároveň je to jedna z prvních velkých akcí Destinační agentury České středohoří, která vznikla na začátku tohoto roku,“ uvedl radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka a dodává: „Cílem je představit tuto destinaci v široké paletě turistických možností a podpořit tak cestovní ruch.“
 
Součástí expozice je zhmotněná představa podoby Praotce Čecha v  nadživotní velikosti, který je s dějinami Českého středohoří a celé České republiky úzce spjat. Právě v Ústeckém kraji totiž najdete místa české státnosti – památnou horu Říp, Stadice a památný dub v Peruci. České středohoří oplývá nádhernou přírodou, kouzelnými meandry řeky Labe se slavnou Portou Bohemicou, či řadou historických památek včetně historických městských center. Nabídka v Letňanech je široká, stačí se jen zastavit a nechat se inspirovat.
 
Expozice je právě v polovině svého trvání.