Český rozhlas Sever si ladí stále více lidí

Český rozhlas Sever zahájil letošní rok s programovými změnami. Vysílá nové atraktivní pořady a nabízí také více aktuálních zpráv a očekávaných událostí. „Jedno ale zůstalo stejné – naše vysílání není souborem vražd, dojáků a zvířátek v pravidelném retardovaném pořadí“, říká ředitel stanice Milan Knotek.

Je to velká změna?
   
Docela ano. ČRo Sever dostal nový zvukový obal. Vysíláme mnohem více aktualit ze života všedního dne. Prohlubujeme přímý kontakt s posluchačem – ten může ovlivňovat náš program více, než dosud. Písničky na přání jsme rozdělili na dva bloky – první hodina začíná v poledne a druhá v 17.00 hod. Ohlasy jsou dobré.
   
Jak se odlišujete od komerčních stanic?
   
Řeknu vám jeden příklad - povídala jedna redaktorka soukromého rádia, že bedlivě poslouchala ČRo Sever v době loňských povodní. Vždy si pozorně opsala, co vysíláme z terénu, pak vyšla na ulici a udělala živý vstup do vysílání „přímo z místa neštěstí“. Zatímco se naši zpravodajové brodili po kolena ve vodě a několik dní prakticky nespali, aby mohli lidem v zaplavených oblastech přinášet životně důležité informace, komerční rádio několik dní předstíralo, že je se svými i našimi posluchači. My nelžeme, ale pracujeme. Jsme důvěryhodní, preferujeme dobrý vkus a přinášíme informace, které mají pro život člověka smysl.  
   
Od nového roku hrajete v proudu o něco mladší hudbu. Je to jenom zdání, nebo realita?
   
Hudba je skutečně o něco „mladší“, chceme oslovovat posluchače zhruba od 50 let výše. Uslyšíte u nás písničky od 60. let až po dnešní hity. Nezáleží na tom, kdy písničky vznikla, ale jestli je melodická, hezká. Třeba taková ABBA je 40 let stará a obstojí v rádiích většiny formátů.
   
ČRo Sever je stanicí, která nikdy nehrála dechovku. Teď už ale ano…
   
Dechovkové pořady vysíláme každý všední den v 18.00 hodin. Chceme tím potěšit milovníky tohoto žánru, který už posluchači neslyší na ČRo 2.  Lidem, kteří dechovce neholdují, nebude její vysílání vpodvečer určitě vadit.