Chřipka z Ústeckého kraje mizí, nové případy jsou v Ústí a Mostě

V Ústeckém kraji zaznamenali hygienici nárůst počtu chřipkových onemocnění v Mostě a Ústí nad Labem. Ve zbylých pěti okresech je nakažených méně než před týdnem. Celkově se jejich počet snížil o 9,7 procenta. Tři lidé s chřipkou zemřeli. ČTK to dnes řekl ředitel krajské hygienické stanice Josef Trmal. 

V celém kraji je nyní 8971 případů chřipek a respiračních onemocnění, v přepočtu na 100.000 připadá 1087 nakažených. "Přepočtené počty nedosahují epidemických hodnot v žádném z okresů. Přesto nás překvapil nárůst počtu nemocných v některých regionech," uvedl Trmal. Na Ústecku je nárůst o patnáct procent a na Mostecku o dvanáct procent. 
    
V souvislosti s akutním respiračním onemocněním lékaři nahlásili hygienikům tři případy úmrtí. Na Litoměřicku podlehl nemoci pětasedmdesátiletý muž, 66 bylo muži z Janova a 69 muži z Mostu. Ve všech třech případech trpěli nemocní ještě další chorobou, a to srdce nebo plic. 
    
V souvislosti s ohlašovaným oteplováním a prázdninami v některých okresech Ústeckého kraje očekává Trmal další ústup onemocnění. 
 
zdroj: ČTK