Deset nových sanitek pro záchranáře po celém kraji

Z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby bylo po schválení orgány Ústeckého kraje, který je jejím zřizovatelem, zakoupeno deset zbrusu nových sanitek pro několik výjezdových pracovišť po celém kraji.

V pátek 14. října odpoledne byly naposledy k vidění pohromadě u sídla ZZS v Ústí nad Labem, v těsné blízkosti heliportu leteckých záchranářů a Masarykovy nemocnice z Krajské zdravotní, a.s.  V nejbližších dnech se rozjedou do devíti výjezdových stanovišť ZZS; dvě sanitky přijdou do Loun a po jedné dostanou stanoviště rychlé lékařské pomoci ve Vejprtech, Ústí n. L., Teplicích, Žatci, Jirkově, Roudnici n. L., Mostu a v Rumburku. Nová sanitní vozidla přišla kraj na téměř dvacet milionů korun. Jak nám řekl Martin Repko, vedoucí dopravy ředitelství ZZS, každé stálo 1,955 mil. Kč, mají totiž přesně stejnou specifikaci.  Jsou to auta Volkswagen Transporter T5 4motion s motorem 2,0 BiTDi s výkonem 132 kW. Nové sanitky nahradí některá starší vozidla, ta zase posílí zálohový park nebo budou odprodány.
   
„Jsme moc rádi, že nová auta máme,“ říká ředitel Zdravotnické záchranné služby Ilja Deyl, který byl u posledního společného defilé. „V současné době má devatenáct výjezdových stanovišť ZZS k dispozici sedm desítek sanitek. Tyhle volkswageny budou rozhodně patřit k nejlepším po mnoha stránkách, samozřejmě i Mercedesy Sprintery, které vedle jiných VW také máme, jsou výborné.  Teď do konce října budou sanitky na jednotlivých stanovištích dovybavena vším potřebným a začnou sloužit občanům tohoto kraje.“
   
Ve výrobním závodě dostaly sanitky základní lak, už v Čechách byly provedeny polepy symboly naší  „záchranky“ a do kraje je dodala firma Sicar ze Sibřiny v okrese Praha –východ.
 
Nové sanitní vozy zase o kus zlepší rychlejší a kvalitnější zdravotní péči při záchraně životů občanů našeho regionu. Těší se na ně samozřejmě  také lékaři rychlé lékařské pomoci, zdravotničtí záchranáři i řidiči.