Dětská kresba předlohou nového hřiště v Doběticích

Slavnostním přestřižením pásky ředitelem likérky GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries Pavlem Kadlecem a starostou městského obvodu Ústí nad Labem - Severní Terasa Josefem Macíkem bylo 3. září  otevřeno dětské hřiště, které vyrostlo během prázdnin v ústeckém sídlišti Dobětice. Jde o hřiště, které vzniklo podle obrázku Jirky Čalouna ze 4. třídy zdejší základní školy a je vytvořené z hrací sestavy Rainbow Double. 

Nové hřiště se rozkládá v prostoru mezi sídlišti Severní Terasa a Dobětice v místech, které bylo původně pro děti plánováno a také tu měly své houpačky a další atrakce, které však zub času, ale nejenom on, poškodil. Nyní jde o společný projekt městského obvodu Ústí nad Labem-Severní Terasa a akciové společnosti GRANETTE & STAROREŽNÉ Distilleries. Městský obvod zajistil stavební úpravy a GSD nakoupila všechny herní prvky na hřiště v celkové hodnotě přesahující 420 000 korun. Městský obvod zajistil stavební úpravy, do kterých investoval 400 000 korun. Kromě hracích komponentů jsou na hřišti umístěné také informační tabule s důležitými telefonními čísly. Tedy nejenom na policii, záchrannou službu či hasiče, ale například i na linku bezpečí a dětskou pohotovost. 
 
,,Jsem rád, že jsme mohli podpořit veřejně prospěšnou věc,“ prohlásil ředitel GSD Pavel Kadlec. ,,Myšlenka vybudování hřiště na základě dětského obrázku mne i majitele společnosti velmi zaujala a jsem rád, že díky rychlému jednání s vedením radnice ústeckého obvodu Severní Terasa se v tak krátkém čase zrealizovala.“ 
Dětské hřiště si po slavnostním otevření hned vyzkoušeli školáci ze Základní školy Stříbrnická, pro které byla připravena soutěž o ceny a také spousta sladkostí. Od nynějška slouží nově vybudované hřiště všem dětem, hlavně pak z ústeckých částí Severní Terasy a Dobětice. 
 
Petr Maxa