Právě se nacházíte:

Dopravní nehody a požár

Územní odbor Mostdopravní nehoda nákladního auta s acetylenovými lahvemi 14.12. 8:41 Hasičské jednotky HZS PS Most a HZSP Litvínovská uhelná vyjely k dopravní nehodě v Mostě – Čepirohách. Vozovka byla namrzlá. Nakladní auto převážející 32 padesátilitrových acetylenových lahví bylo na boku v příkopě. Silnice byla uzavřena. Došlo k porušení jedné acetylénové lahve, hasiči skrápěli unikající acetylen vodou a lahev uzavřeli. Odpojili akumulátor auta. Nehodu vyšetřuje Police ČR.

Územní odbor Most

dopravní nehoda nákladního auta s acetylenovými lahvemi
14.12. 8:41 Hasičské jednotky HZS PS Most a HZSP Litvínovská uhelná vyjely k dopravní nehodě v Mostě – Čepirohách. Vozovka byla namrzlá. Nakladní auto převážející 32 padesátilitrových acetylenových lahví bylo na boku v příkopě. Silnice byla uzavřena. Došlo k porušení jedné acetylénové lahve, hasiči skrápěli unikající acetylen vodou a lahev uzavřeli. Odpojili akumulátor auta. Nehodu vyšetřuje Police ČR.
 
dopravní nehoda dvou osobních aut
14.12. 8:38 Hasičská jednotka HZS PS Litvínov vyjela k dopravní nehodě dvou osobních aut u obce Lom. Silnice byla zablokována. Tři lidé (jeden dospělý a dvě děti) byli ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou. Nikdo nebyl vážněji zraněn. Dopravu řídila Policie ČR.
 
Územní odbor Děčín
 
dopravní nehoda dodávky s vlekem
13.12. 21:08 Hasičská jednotka HZS PS Děčín vyjela k dopravní nehodě u obce Malšovice – Choratice. Jednalo se o dopravní nehodu dodávky s vlekem. Zraněného řidiče odvezla zdravotnická záchranná služba. Silnice byla několik hodin uzavřena. Hasiči osvětlovali místo nehody pro vyšetřování Policie ČR, překládali náklad z přívěsu a uklízeli místo nehody. Komunikace byla plně zprůjezdněna až v 1:48.
 
Ústí nad Labem
 
požár v podzemí hotelu Bohemia
13.12. 18:19 Na linku tísňového volání byl oznámen kouř v prodejně Rosman pod hotelem Bohemia na Mírovém Náměstí v Ústí nad Labem. Na místo vyjely jednotky HZS PS Ústí nad Labem, HZSP SŽDC a SDH Velké Březno. Kouř vycházel z podzemních garáží, zamořil celý hotel a přilehlé prodejny. Hasiči z hotelu evakuovali 8 lidí. Jeden člověk se nadýchal kouře v zastaveném výtahu v 5. patře. Hasiči mu dodávali kyslík z masky, z výtahu jej vyprostili a předali zdravotnické záchranné službě. Vyhledávání ohnisek hoření bylo pro husté zakouření velkých prostor velmi obtížné. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Prostory byly průběžně odvětrávány. Termokamerou bylo nalezeno ohnisko v podhledech na ploše přibližně 60m2. Hasiči nasadili vodní proudy C a rozebírali podhledy. Ohěň porušil vodvodní potrubí, v podzemí unikala voda, která je částečně zatopila. Po nalezení hlavního uzávěru, hasiči vodu uzavřeli. Byly informovány SČVAK. Požár byl lokalizován v 20:48 a zlikvidován v 23:31. Příčina požáru a škoda se vyšetřují.