ESP holding a.s. pomáhá výrobním podnikům

Sledování výrobních, skladových a logistických procesů je základem ekonomického úspěchu každé firmy. K tomu, aby byl proces přesný a dokonalý, je nutné mít moderní a výkonné zařízení a vybavení včetně programů na „míru“. Václav Pištora, předseda představenstva ESP holding. 

Společnost ESP holding a.s. se od svého založení v roce 1994 úzce specializuje právě na oblast systémů automatické identifikace a mobilního sběru dat. Svým zákazníkům pomáhá integrací moderních softwarových řešení ke zlepšování sledovanosti výrobních, skladovacích nebo logistických procesů. Činnost společnosti je rozdělena do technologických divizí: mobilní sběr dat, čtení čárových kódů a RFID technologie, dodávky technologií RF systémů pro sklady a logistiku a v neposlední řadě vývoj a integrace SW systémů, včetně poradenství a následného servisu a „ladění“.
 
Společnost ESP holding se v roce 2008 transformovala z původní společnosti Europe Starting Point s.r.o., která byla založena v roce 1994 a specializovala se pouze na problematiku čárových kódů. ESP holding s vývojem komunikačních a identifikačních technologií své zaměření rozšiřuje a vychází tak vstříc potřebám koncového uživatele po stále větším komfortu při zpracování dat, ať se jedná o dostupnost, jednoduchost nebo rychlost. 
 
Důležitým milníkem pro firmu bylo založení dceřiné společnosti CardHouse s.r.o. v roce 2001. Ta se specializuje na technologie pro identifikaci osob, zejména na bázi plastových karet. Identifikační karty tak dostaly samostatný marketingový prostor, což se během následujících let ukázalo jako velmi úspěšný krok. V posledních letech se dostávají na trh technologie, ve spolupráci s několika renomovanými výrobci, využívající rozpoznávání hlasu, jako formy identifikace pro skladové systémy. 
 
„Svědomitým přístupem k řešení stále více náročných poptávek vyspěl tým naší společnosti v systémového integrátora mobilních a identifikačních řešení. Zákazníkům zajišťujeme při realizaci projektů skutečně komplexní služby. Od analýzy situace, projektové studie až po vývoj SW, implementační a servisní služby. Nejvíce si tedy vážíme celkových řešení, při kterých máme možnost aplikovat naše mnohaleté zkušenosti,“ vypočítává konkurenční výhody představitel firmy Václav Pištora a dodává: „Zákazníci nás vnímají pozitivně a vracejí se k nám pro nová řešení.“
 
Software a hardware se neustále vyvíjí. Každá zakázka, každý obchodní případ je jiný. Všechny mají ale společného jmenovatele, a to optimální řešení, které přinese úspory díky zrychlení logistických procesů a eliminaci chyb. Samostatná řešení sice ve firmě převládají, ale spolupráce s dalšími technologickými partnery posiluje, protože zákazníci čím dál častěji vyžadují tzv. totální řešení od jediného dodavatele. 
Zákazníci si stále více uvědomují, že éra papíru a tužky např. v mobilních řešeních je definitivně pryč a i relativně velmi malé společnosti do těchto technologií také investují. Jejich důvodem je především snaha vyvarovat se chybám způsobených lidským faktorem., Takové chyby mohou rozhodovat o přízni jejich zákazníků, o jejich úspěchu v tvrdé konkurenci.
 
V současné době plánuje firma ESP holding uvést na trh několik nových řešení, týkajících se automatické identifikace s využitím RFID* technologie nebo cloudová řešení pro logistické a výrobní společnosti a nabídnout i další softwarové produkty formou SAAS**. „Jedním z takových produktů, do kterých jsme investovali, byl vývoj CMMS*** sytému pro management údržby, který našim zákazníkům přináší prokazatelné úspory formou eliminace poruch ve výrobě a přesným plánováním servisu libovolných zařízení,“ doplňuje Václav Pištora. 
 
*Radiofrekvenční identifikace
**Software as a service (software jako služba – nejde o prodej, ale o dlouhodobý pronájem)
***Computerized maintenance management system (elektronický systém pro správu a plánování preventivní údržby)