Francouzský velvyslanec navštívil Ústí nad Labem

Francouzský velvyslanec v ČR, Jeho excelence Jean-Pierre Asvazadourian navštívil v pondělí 24. března na pozvání nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Ústí nad Labem.

V doprovodu jejích pracovníků si prohlédl problémové lokality krajského města, konkrétně nechvalně proslulou Matiční ulici, Předlice a Mojžíř a živě se zajímal o pomoc a řešení sociálně nepřizpůsobivých obyvatel. „ V České republice bydlím v Praze, ale zajímám se také o další regiony, v tomto případě jsem chtěl vidět a znát projekty, zabývající se složitou sociální problematikou, kterou najdete ve větších městech celé Evropy. Jsem mile překvapen a oceňuji nezdolnou energii, s jakou se lidé z Člověka v tísni vrhají do každodenní práce v této oblasti. Radost mám i z toho, že jsem v Matiční ulici potkal svého mladého krajana, který tu pomáhá. Hovořil jsem také s primátorem města Vítem Mandíkem i s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, kteří mne informovali o ekonomických aktivitách a o možnostech francouzsko-české spolupráce“, uvedl při krátkém setkání s novináři francouzský velvyslanec, který je rytířem Řádu čestné legie a důstojníkem Řádu za zásluhy. Setkání vzácný host zakončil v ústeckém Domě dětí a mládeže v besedou se členy francouzsko-českého klubu, kteří zde mají útočiště. 
 
Na snímku je francouzský velvyslanec (uprostřed) se svým doprovodem a zastupiteli města Ústí nad Labem Janem Eichlerem (první zleva) a Jiřím Morštadtem, který je zároveň členem Výboru pro národnostní menšiny Ústeckého kraje (druhý zprava).  
 
Text a foto: Metropol