Právě se nacházíte:

GIUDITTA - Franz Lehár

V pátek 26. února v 19 hodin uvede Severočeské divadlo s.r.o. premiéru hudební komedie GIUDITTA. Lehárova Carmen - i tak by se dala nazvat Giuditta.  

Dílo, které se v českých divadlech neobjevuje příliš často. Autor v této inscenaci navázal na dvě předešlá díla - Careviče a Zemi úsměvů, která v sobě kombinují operetu s operou. K opeře mají blízko nejen  náročností pěveckých partů, ale třeba i tím, že nekončí tradičním operetním happy endem. Úžasná hudba nasáklá exotickou smyslností v sobě spojuje různé kultury. Mezi nejznámější hity patří Meine Lippen (Moje rety), Du bist meine Sonne (Jsi mé slunce), atd.

V titulní roli Giuditty Iveta Dufková, j. h. /Miroslava Časarová, j. h., v roli Octavia Jaroslav Kovacs /Jakub Turek, j. h., dále  Anita: Dita Hořínková, j.h. /Michaela Nosková, j. h., Pierrino: Tomáš Ch. Brázda, Manuele: Radek Krejčí, Antonio: Martin Matoušek, Ibrahim: Vladimír Štěpka, Martini: Petr Matuszek a další.

Představení v režii Zbyňka Brabce, se scénou Ondřeje Zichy a kostýmy renomovaného Josefa Jelínka potěší každého diváka. Choreografem je Vladimír Gončarov. Hudební nastudování a dirigent Milan Kaňák. Sbormistr Jan Snítil. Dále účinkuje orchestr, sbor a balet SD. 

PREMIÉRA:  26. 2. 2016 v 19.00 hodin
REPRÍZY: 28.2. v 17.00, 8.3. v 19.00

www.operabalet.cz