GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries převzala od Stocku prodej vermutů Garrone

Novým distributorem vyhlášených italských vermutů Garrone v České republice a na Slovensku se stává od 1.ledna 2014 česká likérka GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries. K danému datu tak končí spolupráce mezi italskou značkou Garrone a plzeňskou likérkou Stock.

,,Jde o velmi vhodné doplnění širokého portfolia našich výrobků,“ pochvaluje si nový kontrakt generální ředitel GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries Pavel Kadlec.,,Díky nové spolupráci s Garrone bychom měli posílit naší pozici na trhu a v příslušných prodejních kanálech,“ dodává Pavel Kadlec. Výrobky italské značky Garrone, patří ke třem nejprodávanějším na českém a slovenském trhu. Z toho pramení i očekávání italské strany plynoucí z nově podepsané smlouvy s GSD.,,Samozřejmě, že očekáváním vlastníka je zvýšení hodnoty značky Garrone a jejích prodejů v České republice a na Slovensku,“ řekl generální ředitel Pavel Kadlec.
 
Garrone pochází z Turína, kde se v roce 1991 rozhodl jeden z obchodníků vytvořit vlastní vermut. Přišel s ojedinělou recepturou, vymyslel etiketu, nakoupil lahve, a novému nápoji dal i jméno. Vermut Garrone se vydal na cestu za dobytím světa v roce 1991 z Česka, o rok později se objevil v Maďarsku stejně jako v Rumunsku. Zanedlouho se stal určující značkou regionu. 
 
Nápoj, který se vyrábí z vybraných vín a bylinek, si oblíbili nejenom Evropané, ale boduje také mezi obyvateli dalekého Východu, a to pro jeho podmanivou chuť. 
 
Garrone vstoupil na trh jako vermut ve třech variantách: Bianco, Rosso a Dry. Samostatnou kategorií mezi vermuty se stala Garrone Cherry. Specifickou chuť tohoto nápoje se snaží napodobit po celém světě.
 
Petr Maxa