Hejtmanka Jana Vaňhová žádá: Neblokujte už dostavbu dálnice D8

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požadala otevřeným dopisem ekologické sdržení Společnost ochránců životního prostředí, aby ukončilo veškeré kroky, kterými by se nyní již neodůvodněně a neobhajitelně mohlo snažit blokovat dostavbu dálnice D8. 

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požadala otevřeným dopisem ekologické sdržení Společnost ochránců životního prostředí, aby ukončilo veškeré kroky, kterými by se nyní již neodůvodněně a neobhajitelně mohlo snažit blokovat dostavbu dálnice D8. Ústecký kraj usiluje o co nejrychlejší dokončení dálnice D8 a jako nepochopitelné vnímá snahy prodlužovat negativní dopady rozestavěné stavby na přírodu i občany.

„Jsem přesvědčená, že neuvěřitelný příběh okolo dálnice D8 je na svém konci a stavbu, která se opět za pár týdnů rozjede, již nic nezastaví. Pro nás všechny, především ale pro vládu a ministerstvo dopravy, se dálnice D8 musí stát mementem. Připomínkou, že je potřeba upravit zákony, které budou přesněji definovat postavení ekologických sdružení u takto významných staveb, že je potřeba zohledňovat nejenom ochranu přírody, ale také zdraví a životy občanů. Za neodůvodněné ekologické obstrukce musí být vyvozena jasná osobní zodpovědnost,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.