Hledáme dobrovolníky pro Zoo Ústí nad Labem

Již od března 2017 se můžete aktivně zapojit do chodu naší zoologické zahrady a stát se dobrovolníkem. Tato nabídka je určena všem, kteří rádi komunikují s lidmi, je jim blízká příroda a rádi tráví svůj volný čas smysluplně. U nás budou navíc na čerstvém vzduchu a obklopeni exotickými zvířaty. 

Na věku nezáleží, dobrovolníkem se může stát kdokoli starší 18 let, od studentů po důchodce. Záběr činností je opravdu široký – sháníme průvodce do areálu zoo či dobrovolníky u vstupu, kteří budou nápomocni návštěvníkům s informacemi a odpověďmi na nejrůznější dotazy – jak se v zoo orientovat, kde najdou konkrétní zvířata, co je v zoo nového, jaká mláďata se narodila, kdy se konají komentovaná krmení, kde se mohou občerstvit a spoustu dalších informací. Další příležitostí je výpomoc při akcích pro veřejnost pořádaných zoologickou zahradou, dobrovolníci se mohou podílet na přípravě programu či se přímo účastnit pomocí na stanovištích a komunikací se soutěžícími. Neméně potřebný je dozor v průchozích expozicích, např. u lemurů kata nebo u oveček kamerunských ve Venkovském dvorku, kde návštěvníci musí dodržovat určitá pravidla. Další okruhy zatím připravujeme, ale vše bude souviset se zájmem a schopnostmi všech, kteří se na dobrovolnickou službu přihlásí. Mnohdy se stane, že zvolíme opačný postup – „ušít“ někomu službu na míru, protože možností, jak se v zoo realizovat, je opravdu celá řada.

Pokud Vás tato nabídka oslovila, neváhejte, právě spouštíme nábor! Kontaktujte vedoucí dobrovolníků Barboru Přibylovou (tel. 723 539 682 nebo e-mail barbora.pribylova@dcul.cz) a přihlaste se na první školení, které koná v úterý 28. února 2017 od 16.00 hodin v prostorech Dobrovolnického centra, které sídlí v ulici Prokopa Diviše (vedle kina Hraničář) v centru Ústí nad Labem. Dozvíte se zde veškeré podrobnosti ohledně dobrovolnické služby, třeba i to, že dobrovolnická práce je sice neplacená, ale je vyvážená zajímavými zážitky a radostí nad smysluplně stráveným volným časem. Určitě vás v mnoha směrech obohatí a pomůže vám poznat zoologickou zahradu z jiného úhlu pohledu. Setkáte se s novými lidmi, získáte nové zkušenosti a dovednosti.

Partnerem je Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem, které zaštiťuje dobrovolníky v rámci různých organizací již osmnáctým rokem. Nyní se mezi ně zařadila i naše zoologická zahrada.

http://www.zoousti.cz