Hudební klub EMCO napravuje reputaci

Hudební klub EMCO na Mírovém náměstí nemá mezi Ústečany valnou pověst. Dle veřejného mínění se zde scházejí lidé drogově závislí, dealeři, kteří je drogami zásobují a také jiné pochybné existence. To je však podle majitele Helmuta Ronnyho Völckela minulostí. 

„Patří mi to tu dva a půl roku. Snažíme se sem nepouštět různé pochybné existence, narkomany a podobně. Sice se to mnohým lidem zde v Ústí nelíbí, ale toto je můj podnik a já rozhoduji, koho sem pustíme, či ne,“ říká majitel klubu. Music Club EMCO je skvělým místem pro zábavu v centru krajské metropole. Klub existuje již od roku 1990. Za tu dobu zde prošlo mnoho návštěvníků a účinkujících z řady míst ve světě. Vzhledem k tomu, kde je klub umístěn, je zde dokonalé odhlučnění, a tak může zábava a hudební produkce trvat dlouho do noci. Poslední únorový večer má napravit pošramocenou reputaci podniku. Proto se pan Vöckel spojil se Samuelem Jelínkem ze sdružení Art Agency Music Productions, které se zabývá zprostředkováváním zpěváků, moderátorů a dalších kulturně činných lidí, aby zde v music klubu uspořádal kulturní večer s charitativním posláním, kdy část výtěžku je určena jako dar dětskému domovu. 
 
„Dnes tady budeme předvádět akci nejznámějšího DJ Marteze Ortegy, včetně dalších umělců. Do dnešního večera jsem zakomponoval jako hosta Mgr. Hanu Melzerovou, ředitelku střekovského dětského domova, kterému chceme poskytnout část výtěžku ze vstupného,“ říká Samuel Jelínek. Vzhledem k tomu, že pořadatel dnešního večera je ústecký rodák, který sem často jezdí a postrádal možnost se ve svém rodném městě adekvátně pobavit, sám navrhl spolupráci s music klubem EMCO. „Tento klub měl dříve velkou popularitu a chodilo sem hodně lidí, ovšem jak už jsme si řekli, tak díky špatným lidem vznikla i špatná pověst klubu a to chci napravit. Je sem vstup až od osmnácti let, máme zde ochranku pro případ konfliktních situací,“ dodává Jelínek. Jako maskot večera posloužil mediálně známý člověk Zdeněk Macura se svou kamarádkou modelkou Vladislavou Šulekovou. 
 
Padla půlnoc a moderátorka Jitka Mesárošová z Hitrádia FM zahájila netrpělivě očekávaný program. V klubu je již asi třicet lidí, těšících se na zlatý a nejočekávanější hřeb večera - vystoupení houslistky Jolany Šajewské, hrající ve stylu Vanessy Mae. Posluchači ji znají z různých jejích vystoupení z Ostravy, Prahy kde hraje v různých klubech a dalších místech. Brzy se prostorem klubu nesly dynamické tóny houslí doprovázené známými melodiemi z filmů, jako třeba z Pirátů z Karibiku. Hudbu skvěle podbarvila propracovaná světelná show. 
 
„Jsem ráda, že jsem dostala nabídku tady hrát a pomoci dobré věci, jako je pozvednutí tohoto klubu,“ říká houslistka, jejíž vystoupení doprovázel velký potlesk obecenstva. Jak čas pokročil, přišly na řadu soutěže o hodnotné ceny. První spočívala v tom, který z tanečníků déle udrží v náruči svou partnerku po dobu trvání skladby. K této soutěži se připojil i Zdeněk Macura s Vladislavou Šulekovou, ovšem po chvíli to vzdali. Druhá soutěž měla jiný podtext. Také se jí účastnilo daleko méně soutěžících. Dívky měly během trvání hudby pomalovat tělo svého partnera. S pokročilou hodinou noční se návštěvníci začali vytrácet. Vzhledem k tomu, že zde bylo něco málo přes třicet lidí, byla zanedbána propagace. Ale i v neúspěchu vidí pozitivum. „Lidé se musí prostě dozvědět, že se tu opět něco děje a že se nemusejí bát sem chodit. To chvíli potrvá, ale povede se to. Jsem o tom přesvědčen,“ říká nakonec. 
 
Text a foto: Miroslav Neumaier