Ing. Jiří Morštadt: Občané mají reálné názory

Kandidátku sdružení Severočeši Ústí nad Labem do komunálních voleb v krajském městě vede Ing. Jiří Morštadt, kterého se ptáme.  

Jste manažerem novin Metropol, webových portálů, stránek a profilů na sociálních sítích. Jak vnímáte nálady občanů v krajské metropoli?  
 
S občany města Ústí na Labem z titulu své profese a na rozdíl od mnohých jiných komunikuji dlouhodobě. Mediální komunikací se zabývám již více než dvacet let.  Za tuto dlouhou dobu jsem měl možnost poznat řadu skvělých lidí, žijících v Ústí nad Labem, přišel jsem do kontaktu s většinou novinářů, redaktorů a fotografů, účastnil jsem se mnoha tiskových konferencí. Proto si dovolím říct, že nálady občanů dlouhodobě znám a pozoruji. V současné době, kromě řady pozitivních názorů, zaznívají také názory kritické. Ubylo obav ze stavu životního prostředí našeho města, naopak přibylo kritických úhlů pohledu na práci čelních představitelů vedení města. Část z těchto pohledů je oprávněná, druhá část je, podle názoru občanů, víceméně snaha nových politických subjektů, které se objevily před volbami, o zviditelnění. Nicméně obyvatelé města jsou vesměs inteligentní, překvapil m jejich velký politický rozhled a jasné, reálné názory na život v našem městě. 
 
S jakými prioritami jdete do volebního klání?
 
Severočeši Ústí nad Labem se snaží o reálný volební program, vnímají a znají realitu, ve které se město nachází. V řadách našeho sdružení jsou lidé, kteří mají zkušenosti z práce ve veřejné správě a vědí, co je reálné. Voličům přinášíme kvalitní program, který lze v nejbližších čtyřech letech uskutečnit a tím zlepšit život ve městě. 
 
Před sedmi lety jste založil projekt Metropol pomáhá. Komu a proč?
 
Častým setkáváním s občany jsme zjistili, že nám nestačí se s danými problémy pouze seznamovat. Proto jsme se s reakcí novin Metropol rozhodli tyto problémy pomoci řešit, a tak před sedmi lety vznikl projekt Metropol pomáhá, jehož záběr se neustále rozšiřuje. V našem hledáčku jsou dětské domovy, centra pro seniory, azylové domy, útulky po opuštěná zvířata a další jednorázové akce, jakou bylo například uspořádání benefičního koncertu pro záchranáře při loňských povodních. Všechny nás v redakci těší, že můžeme pomoci dobré věci a na tyto akce se vždy těšíme.