Jiří Moravec: Šaty dělají člověka

Ve vzduchu je cítit jaro. Je čas podívat se do šatníku a zjistit, jak jsme na tom s oblečením pro nejkrásnější období roku. Nechte se inspirovat od Jiřího Moravce, který má především s dámskými, ale i pánskými modely mnohaleté zkušenosti a přijměte jeho pozvání.  

Pro jaké klienty je móda, kterou nabízíte v rámci nejen Ústeckého kraje, určena?

Móda, kterou tvoříme v Atelieru Moravec, je především zaměřena na dámskou klientelu, ale tvoříme i pro pány. Zákazníci nás vnímají především jako salon, kde vytváříme společenské šaty, ale pro ženy nabízíme také kostýmky, blůzky, trička, kalhoty atd. Zákaznice si mohou vybrat z hotových modelů nebo si nechat vyrobit oblečení na míru. Od loňského roku jsme navázali spolupráci s pánskou značkou Camp David, takže kromě výroby se zabýváme také prodejem pánské módy. Camp David má velmi širokou škálu nabídky pro pány od ležérního oblečení až po velmi elegantní a spousty doplňků jako jsou boty, pásky, voňavky, peněženky, tašky či spodní prádlo.

Jaké styly či módní trendy připravujete pro své zákazníky na jaro a léto?

Otázky na módní trendy nemám vůbec rád. Móda je posledních několik let tak rozmanitá, a proto mi přijde, že je možné nosit v podstatě vše. Řídím se větou - Šaty dělají člověka. A když se na někoho podíváte, tak podle toho, jak je oblečený, si něco o tom člověku řeknete a někam ho zařadíte. Je to taková vaše vizitka. Není důležité být oblečený trendy, ale tak, abyste se cítil dobře. Nesnažíme se vyrábět trendy módu, ale elegantní modely, dobře propracované a na míru podle typu zákazníka. Samozřejmě, že jsou určité typy barev a třeba střihů pro určitou sezonu, které jsou více aktuální. Letos tedy například syté odstíny žluté, oranžové, zelené, modré, hnědé. Střihy například řasené sukně do pasu, různě řasené blůzky nebo naopak střihy jednoduché splývavé.

Patříte mezi přední české salony, jaká klientela vyhledává vaše modely?

Naše modely vyhledávají lidé, kteří chtějí něco jiného, než mají ostatní. Chtějí model, který připravíme přesně pro ně, či chtějí spolupracovat na výrobě svého modelu. I naše hotové modely v mnoha případech ještě upravíme přesně na jejich postavu. Spousta lidi si myslí, že za takové služby musí platit desetitisíce korun, ale nemusí to tak vždy být. Samozřejmě je to kus od kusu a vyrábíme i velmi náročné šaty, ale řada modelů se pohybuje i v ceně kolem 2 000 korun. Spolupracujeme se společnostmi, pro které připravujeme firemní oblečení nebo se účastníme jejich společenských událostí prezentací našich modelů. Oblékáme soutěže Miss, spolupracujeme s lidmi z českého showbyznysu, v poslední době například se zpěvačkou Kamilou Nývltovou. Těším se na shledanou v prodejně CAMP DAVID v obchodním centru Galerie Teplice či Atelieru Moravec na náměstí Svobody v Teplicích.

Text: Metropol, foto archiv