Jiří Morštadt: Máme radost, že čtenářů přibývá

Čas utíká jako voda. Novinám Metropol a jejich internetovému zpravodajskému portálu www.tydeniky.cz  je letos osm let. Jsou to tedy už zdravě vyvinuté a pevně ukotvené tituly na mediální scéně. Jak dosavadní existenci hodnotí a především jaký je výhled do budoucnosti, to nám pověděl ředitel vydavatelství Ing. Jiří Morštadt.

Jaká byla uplynulá léta v čele regionálních novin?
 
Podnikání v České republice je velká škola života, mediální scénu nevyjímaje. Ve sdělovacích prostředcích pracuji celou svoji profesní kariéru, a tak mohu srovnávat.  Jsem rád, že se mi splnilo velké přání – stát se samostatným vydavatelem a s týmem spolupracovníků připravovat noviny a plnit webové portály pozitivními zprávami a pomáhat všude tam, kde je to potřebné a možné. Těší nás obrovský zájem čtenářů, kteří si berou Metropol z našich stojanů, kde mizí rychlostí blesku, a stejně tak máme radost z přibývajících návštěvníků našich portálů www.tydeniky.cz a www.zpravodajstvionline.cz i na facebookových profilech Noviny Metropol a Český Metropol. Sluší se také poděkovat všem našim obchodním partnerům, kteří nám pomáhají k ekonomické prosperitě.
 
Komu naopak pomáhá Metropol?
 
Pomáháme od samotného začátku. Například našim paralympikům, začínajícím umělcům, sportovcům, seniorům, klukům a děvčatům z dětských a azylových domovů, opuštěným a týraným zvířatům… Potřebných je mnoho, a tak jsme před čtyřmi lety založili projekt Metropol pomáhá, kde činnost koordinujeme. Příkladem může být čtenářsky oblíbená anketa Osobnost roku Ústeckého kraje, jejímž cílem je představit veřejnosti lidi, kteří dávají svůj um, zkušenosti a síly ve prospěch regionu a nečekají přitom žádnou odměnu ani uznání.  Slavnostní vyhodnocení již třetího ročníku se konalo ve čtvrtek 13. února na zámečku Větruše v Ústí nad Labem a podle slov více než 200 hostů se skvěle vydařilo. Přidali jsme se k iniciativě senátorek a senátorů Parlamentu České republiky na ochranu zvířat s mezinárodním kontextem, protože v řadě evropských zemí je zvíře stále ještě pokládáno za věc a podle toho se k němu, bohužel, někteří lidé chovají.  V tomto duchu budeme určitě pokračovat i nadále. Vyzvali jsme čtenáře, aby nám o dobrých skutcích ze svého okolí napsali, rádi je zveřejníme, protože příklady táhnou.
 
Co přejete vydavatelství do dalších let? 
 
Celému jeho týmu, všem spolupracovníkům a obchodním partnerům především zdraví, a to jak fyzické, tak i ekonomické. To samé přeji také našim čtenářům v rámci celé republiky, protože právě pro ně noviny i portály rádi a s láskou připravujeme.