Jiří Morštadt: Metropol bude pomáhat i letos. Můžete se k nám přidat

V rámci projektu Metropol pomáhá se vedení naší společnosti  v závěru loňského roku  vydalo do Útulku Nadace Tlapka v Žimu na Teplicku. S sebou v autě jsme vezli fenku Axis, která pochází z útulku v Praze-Troji, 50 kilogramů krmiva a laskominy pro pejsky, kteří na své nové pány toužebně čekají. 

Seznámili jsme se se zdejší svěřenkyní, patnáctiletou fenkou Belinkou, která je po těžké operaci a přišla o levou přední nohu. Její příběh nás vzal hodně za srdíčko. Dozvěděli jsme se, že v útulcích je už dlouhých sedm let a moc bychom jí přáli, aby co nejdřív našla nový domov.
 
V Útulku Nadace Tlapka momentálně žije přes 80 psů, kteří snědí za měsíc několik tun krmiva. A tak náš dárek přišel vhod. V lednu tu podle obsluhy žádný výrazný nárůst nových svěřenců nečekají, naopak, najdou se lidé, kteří svého čtyřnohého přítele odloží před svátky, aby si pod stromeček opatřili nového. Chápete to?
 
V Žimu jsme nebyli poprvé a určitě ani naposledy. Pokud byste rádi Bele a dalším opuštěným zvířatům pomohli, zavolejte na číslo 606 221 405 a domluvte si termín návštěvy. A nemusí to být jen o svátcích. Pokud nemáte čas, můžete přispět na číslo účtu 219698837/0300. Nezapomeňte nám o tom napsat na adresu Metropol centrum, Beethovenova 24, 400 01 Ústí nad Labem, nebo na redakce@tydeniky.cz. Váš dobrý skutek rádi zveřejníme. Pozitivních zpráv není nikdy dost a příklady táhnou. 
 
Na snímku je ředitel vydavatelství Metropol Ing. Jiří Morštadt s Belinkou a našimi příspěvky.
 
Foto a text: Ladislava Richterová