Jiří Morštadt: Vycházíme z názorů občanů

V úterý vpodvečer se v budově Českého rozhlasu Sever sešla druhá polovina kandidátů na primátora města Ústí nad Labem. Los určil, že se v předvolební diskusi tentokrát potkají na snímku zleva Radim Bzura (T0P 09), Aleš Kuna (Strana svobodných občanů), Martin Hausenblas (PRO Ústí), Jiří Morštadt (Severočeši Ústí nad Labem), Libor Turek (ODS), Jiří Madar (UFO) a Miloslava Válková (Pro sport a zdraví). Z odpovědí Jiřího Morštadta vybíráme:

Jaký je podle vašeho názoru nejpalčivější problém občanů města Ústí nad Labem?
 
Z ankety a mnohých diskusí s občany vyplynulo, že je trápí nedostatečná bezpečnost v ulicích prakticky v celém městě, dále dlouhodobá nezaměstnanost a s tím související nízká osobní prosperita lidí, špatná komunikace s vedením ústeckého magistrátu, znovuzavedení poplatků za svoz komunálního odpadu, či kulturní a společenské vyžití. 
 
Jaká vidíte konkrétní opatření v boji proti korupci?
 
V zavedení otevřených, rychlejších a transparentnějších informací pro občany,  jakými jsou příjmy a výdaje města, zadávání veřejných zakázek, internetové aukce pro nákupy a služby a také informování o záměrech města prostřednictvím webových stránek města, novin i internetových portálů médií.  
 
Co vzkážete voličům?
 
Všem, kteří v pátek nebo v sobotu k volbám přijdou, bych rád poděkoval za zájem o život ve městě. Těm, kteří dají hlas sdružení Severočeši Ústí nad Labem, děkuji za důvěru, kterou se budeme snažit nezklamat.
 
Text: Metropol, foto: Jan Pácha