Která bude novou Zbirožskou Miss Tatra?

Již druhý ročník soutěže o nejkrásnější Tatru proběhne v sobotu 8. září 2012 v areálu Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu. O titul nejkrásnější Tatry bude po celý den bojovat téměř 40 hasičských i armádních tatrováckých krásek.

Hodnotit se ale nebudou míry, nosnost, výkon, velikost ani datum narození. Vždyť nejstarší přihlášené soutěžící je už rovných 80 let. Hlavním kritériem bude celkový dojem, originalita a vzhled.

Finalistky nebudou jen nečinně dávat na obdiv své ladné křivky. O titul Miss se budou muset poprat a v soutěžních disciplínách prokázat, že jsou to Tatry na svém místě. U Hasičského záchranného sboru ČR i u Armády ČR mají totiž na starosti důležité úkoly. To, jak dobře si vybraly své posádky, budou například muset předvést při přezouvání „střevíčků“. Navíc se na jejich propozice zaměří i odborníci, kteří zhodnotí jejich technický stav, původnost provedení i profesionálnost případných úprav.
 
A jaké osobnosti zasednou v porotě? Těmi nejdůležitějšími budou sami návštěvníci a po loňských zkušenostech věříme, že to bude porota opravdu velká. Loňskou zářiovou sobotu přišlo obdivovat soutěžící Tatry více než 1 500 návštěvníků. 
 
Atmosféru z této akce můžete nasát z fotografií na našich webových stránkách: http://www.hzscr.cz/fotogalerie/zveme-vas-na-tatrovani.aspx
 
Proto přijďte a staňte se porotcem v soutěži krásy i vy. Třeba právě váš hlas rozhodne, která Tatra se pro letošek stane tou nejkrásnější a získá řadu hodnotných cen. A váš hlas může být na oplátku také odměněn.
 
Pro diváky je připraven i bohatý doprovodný program. Návštěvníci celodenní akce se mohou těšit například na ukázky dekontaminačních linek, vystoupení jednotky Čestné stráže Armády České republiky a představit se přijede i nová Tatra Phoenix.
 
Na fandy hasičského řemesla čeká více jak 130 exponátů techniky nacházející se na celkové ploše více jak čtyři tisíce m2. Návštěvníci si také mohou prohlédnout expozici ochrany obyvatelstva, která je se oproti loňskému roku výrazně rozrostla a expozici vyšetřovatelů příčin požárů. 
 
Akci připravilo Občanské sdružení „Naše hasičská minulost“ ve spolupráci generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Armádou ČR, Základnou logistiky Olomouc HZS ČR, Záchranným útvarem HZS ČR a městem Zbiroh.
 
O příjemnou atmosféru se postará také živé hudební vystoupení. V areálu je možnost zakoupit občerstvení. Vstup je zdarma a parkování je možné přímo v areálu.
 
Zapište si do diáře:
 
Kdy: Sobota 8. září 2012, od 10 – 16 hodin 
 
Kde: Areál Hasičského záchranného sboru ve Zbirohu
Švabín, Švabinská ulice, Loc: 49°51'29.34"N 13°45'7.911"E
 
Podrobnosti o Expozici požární ochrany naleznete na www.expozicezbiroh.cz