LETNÍ SEZÓNA ZAČÍNÁ NA APRÍLA

V sobotu 1. dubna 2017 vstoupí naše zoo do další letní sezóny. Od roku 2006 připravujeme k této příležitosti pro návštěvníky bohatý program, i když v tuto dobu je počasí ještě nevyzpytatelné (jednou nám dokonce sněžilo). Doufejme, že letos nás potěší teplo a sluníčko, a tudíž do zoo zavítá i mnoho návštěvníků. Na co se mohou těšit?  

Protože letos připadl 1. duben přímo na sobotu, rozhodli jsme se akci k slavnostnímu zahájení letní sezóny pojmout v aprílovém duchu. Do naší zoo zavítá divadlo Kvelb s představením Kára komediantů, což je vlastně veselé putování se zastavením na třech „štacích“, vybraných stanovištích v areálu zoo. Bude slyšet rozverná muzika, vidět tanec na chůdách, ukázka žonglování, loutkáři s marionetami a další taškařice. Kromě toho zavítá do zoo zakladatel původní ptačí rezervace v roce 1908 pan Heinrich Lumpe, resp. živá socha, který se bude potulovat po zoo, ale v určitou dobu bude k dispozici na konkrétních stanovištích. Bude možno se s ním i vyfotografovat, což se před rokem, kdy u nás byl poprvé, setkalo s velkým ohlasem a zájmem.

Kromě toho je připraven i další program – v pavilonu exotária si lze prohlédnout výstavu vtipných fotografií, které jsme získali od návštěvníků zoo, popř. z našeho fotoarchivu. V horní části zoo jsme připravili stanoviště, kde si každý příchozí může vyzkoušet žertovné hry, hádanky a další aktivity (Motovidlo, Zooobludárium, Z pera pana apríla a další). V celém areálu mohou návštěvníci u několika druhů zvířat objevit humorné texty, takže toto aprílové zvířecí putování by je mělo pobavit a navodit veselou atmosféru. Nebude chybět ani oblíbené malování na obličej. Akce se koná za podpory města Ústí nad Labem, konkrétně oddělení cestovního ruchu.

Tímto dnem začíná šestiměsíční období, kdy do zoo přichází nejvíce návštěvníků, neboť teplé počasí láká k výletům a procházkám. Zoo je otevřena od 9.00 do 18.00 hodin, ale s odchodem není potřeba spěchat, lze odejít ještě hodinu po zavírací době, a to turnikety u obou vchodů. V provozu bude i Zoovláček, i když v prvních měsících pouze o víkendech a svátcích, ale o prázdninách denně. Navyšuje se počet předváděcích akcí se zvířaty, takže návštěvníci budou moci mimo jiné sledovat komentované krmení surikat, medový strom pro malajské medvědy, malé děti se budou moci svést na ponících.

http://www.zoousti.cz