Lvi vedou tabulku play-out, stále ale nemají nic jistého

Po šesti letech je Slovan účastníkem soutěže play-out, když v sezóně 2007/2008 neúspěšně obhajoval extraligovou příslušnost. V aktuálním soutěžním ročníku jsou hokejisté Ústí nad Labem v čele tabulky skupiny o baráž I. hokejové ligy ČR a na lepší cestě za záchranou. Před barážovou pátou pozicí mají náskok pěti bodů, ve hře zbývá bodů osmnáct.

Svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše nevstoupili do play-out podle svých představ, když ve Zlatopramen Areně před domácí návštěvou podlehli celku Medvědi Beroun 1933 2:4 (Beroun chytil formu a vyhrál v play-out všechna čtyři utkání; pozn. red.). Lvi svůj výkon odčinili proti mužstvu ČEZ Motor České Budějovice, z jihu Čech vezli žlutomodří tři body po výhře 3:1. V březnu 2014 změřil Slovan v domácím prostředí síly v severočeském derby s Baníkem Most, který porazil 6:3 a se Salithem Šumperk, který si z krajské metropole Ústeckého kraje odvezl dva body. Draci zvítězili v tomto kalendářním roce venku podruhé, poprvé od 8. ledna 2014, kdy zvítězili v Mostě. Lvi padli ve středu 5. 3. 2014 3:4 po samostatných nájezdech (všechny výsledky z pohledu Ústí nad Labem).
 
Nejproduktivnějšími hráči Ústí nad Labem v druhé části soutěže jsou David Tůma (4+1), jenž se blýskl čistým hattrickem proti Baníku Most, Martin Hanzl (1+4) a Vladimír Brož (0+5). Dvakrát byl po skončení střetnutí vyhlášen nejlepším hráčem Michael Petrásek (po zápase s týmy: Medvědi Beroun 1933, Salith Šumperk; pozn. red.), po utkání s Mostem přebíral cenu zmiňovaný kanonýr David Tůma.
 
Pokud bychom zabrousili do podrobnějších statistik, v domácích zápasech play-out měli Lvi průměrnou úspěšnost na vhazování 56,22 %, průměrně se dopustili čtyř zakázaných uvolnění a tří ofsajdů.
 
Po dalším sobotním severočeském derby se Sportovním klubem Kadaň čeká soubor Milana Skrbka se všemi pěti celky odveta. Druhou polovinu skupiny o baráž zahájí Lvi s týmem Medvědi Beroun 1933, následně přivítají ve Zlatopramen Areně ČEZ Motor České Budějovice a odcestují na led Baníku Most a Salithu Šumperk. Play-out skončí 26. března 2014, kdy Slovan hostí SK Kadaň a zároveň nejpozději v tento den budou známi dva účastníci baráže o I. hokejovou ligu ČR.
 
Zdeněk Kamínek ml.
 
Program domácích zápasů play-out
středa 26.3. 2014   18:00 hod. SK Kadaň