Mezi skokany CZECH TOP 100 ZA ROK 2013 je CENTROPOL ENERGY

Jeden z největších alternativních dodavatelů energií, společnost CENTROPOL ENERGY, se už podruhé za sebou dostala mezi 100 nejvýznamnějších firem v Česku. Podle nejnovějšího prestižního žebříčku CZECH TOP 100 patří firmě 69. pozice. Proti loňskému pořadí si tedy polepšila o 21 míst a stala jedním ze skokanů roku s nejvyšším postupem v žebříčku. Mimo to se firma stala, s tržbami téměř osm miliard korun, jednou z mála firem, které zaznamenaly v loňském roce růst tržeb. V průměru totiž došlo mezi stovkou zúčastněných společností k poklesu o 2,3%. 

Slavnostní vyhlášení prestižního žebříčku CZECH TOP 100 za rok 2013 proběhlo ve Španělském sále Pražského hradu za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana. 
 
Podle předsedy Sdružení CZECH TOP 100 Jana Struže se v letošním žebříčku ještě projevily dozvuky vleklé ekonomické krize. V ní velmi dobře obstály některé energetické firmy jako je CENTROPOL ENERGY. „Energetika je v České ekonomice vůdčím odvětvím“, uvedl Jan struž v České televizi.
 
"Říká se, že je těžké uspět a ještě těžší úspěch zopakovat. Mám obrovskou radost, že se Centropol nejen udržel mezi stovkou nejúspěšnějších, ale dokázal v žebříčku i vystoupat výše. Je to zásluha především našich zaměstnanců a spolupracovníků, kteří tvoří skvělý tým“, říká předseda představenstva CENTROPOL ENERGY Aleš Graf. 
 
CENTROPOL ENERGY se v relativně krátkém čase stal jedním z nejstabilnějších dodavatelů na trhu s energiemi. Vedle domácností, které jsou hlavními zákazníky, získává Centropol stále více důvěru od významných státních institucí v čele s ministerstvy a Krajskými úřady, velkých i menších měst a velké řady zdravotnických zařízení. „Už to není jen otázkou podnikatelského úspěchu, ale stále více o odpovědnosti, kterou neseme. Na naše služby spoléhají statisíce odběratelů, mezi kterými jsou i porodnice a zdravotnická zařízení s intenzivní péčí“, uvědomuje si Aleš Graf. 
 
Společenská odpovědnost CENTROPOL ENERGY se velmi silně projevuje i angažovaností na řadě místních projektů v místě sídla společnosti v Ústí nad Labem a okolí. „Není žádné tajemství, že jsem ústecký patriot a těší mě, když nám obchodní úspěch umožňuje prostřednictvím našeho projektu Energie pomáhá podporovat aktivity, které prohlubují sounáležitost lidí s tímto krásným krajem“, doplňuje Aleš Graf.
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou již od roku 2007 a je jedním z největších alternativních dodavatelů v České republice. Na trh se zemním plynem vstoupila společnost na začátku roku 2010. Zemní plyn a elektřinu dnes dodává více než 330 tis. zákazníků. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent tvoří města a obce, organizace státní správy či malé a střední firmy. Mezi významné zákazníky CENTROPOL ENERGY patří například ministerstvo vnitra, ministerstvo spravedlnosti, několik krajů a krajských měst. CENTROPOL ENERGY dodává energie také maloobchodnímu řetězci SIKO koupelny, maloobchodní síti ENAPO, pražské ZOO, Lesům ČR, řadě nemocnic a dalších firem. 
 
CENTROPOL ENERGY, a.s. je jednou ze společností patřících do skupiny CENTROPOL, která působí v energetickém sektoru již od roku 2002. V roce 2013 se společnost poprvé dostala do žebříčku Czech TOP 100 a stala se jednou z pěti největších firem Ústeckého kraje. Tržby společnosti dosáhly v roce 2013 podle neauditovaných výsledků osm miliard korun, což je o třetinu více než v roce 2012. Do skupiny CENTROPOL patří také první plnohodnotný virtuální mobilní operátor zaměřený na domácnosti, který spustil své služby v září 2013. 
 
Ladislav Šticha