Na hokej s šejkrem. Vyzkoušejte Petyho lapačku

I hokejoví fanoušci mohou být talentovanými barmany. Šanci předvést svůj um a porovnat síly s ostatními měli diváci utkání ústeckého Slovanu. 

Hokejový oddíl spolu se společností GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries totiž vyhlásili soutěž o nejlepšího barmana z řad fanoušků.  
 
Při utkání domácích se Šumperkem se rozhodovalo mezi čtveřicí nejlepších, kteří se několikakolové soutěže „Vymíchej ho a skóruj s Vodkou 42 Blended“ zúčastnili. Tříčlenná porota, v níž vedle trade marketingové manažerky GSD Aleny Bůžkové nechyběli známé hokejové legendy Jan Klobouček a Zdeněk Orct, neměla rozhodně lehké rozhodování, když mezi jednotlivými třetinami zápasu vybírali toho nejúspěšnějšího barmana. Museli totiž hodnotit nejenom chuť výsledného koktejlů, ale také vzhled a barvu, prezentaci drinku a jméno. Nakonec patřilo nejvyšší ocenění Ludmile Drvoštěpové (na snímku) a jejímu vítěznému drinku „Petyho lapačka“. Jak z názvu vyplývá, nechala se autorka inspirovat brankářskou oporou ústeckých hokejistů Michaelem Petráskem.
 
,,Petyho lapačku“ si ovšem můžete vychutnat i vy! Zde je recept:
 
led 
4 cl Vodka 42 Blended 
4 cl Squash Blue Curacao 
15 cl ananasového džusu 
5 cl pomerančového džusu 
šťáva ze 1/4 limetky 
 
Na led nalijeme Squash Blue Curacao ostatní ingredience vložíme do šejkru společně s 2 kostky ledu. Vyšejkrujeme a následně lejeme opatrně po skle, abychom neporušili barevnost. Squash Blue Curacao zůstane na dně sklenice s ledem džus s vodkou je nad ním. Vznikne tak barevně velice atraktivní drink, který můžeme doplnit ozdobou z plátku pomeranče nebo koktejlovou třešní, záleží na vaší fantazii. 
 
Petr Maxa