Na Labi u Velkého Března na Ústecku uvízla loď s dírou v trupu

Na Labi u Velkého Března na Ústecku uvízla ve čtvrtek nákladní loď s dírou v trupu. Pohonné látky do vody neunikly a nikdo nebyl zraněn. ČTK to dnes řekli operační důstojníci krajských hasičů a policistů. Hladina řeky je nyní kvůli suchu velmi nízko, bližší okolnosti nehody však nejsou známy.

Oznámení o problémech nákladní lodi přijali hasiči a policisté ve čtvrtek před 14:00. "Ohlásili nám díru v trupu a zúžený plavební kanál," uvedl operační důstojník policie. Hasiči na místě pak museli odčerpávat vodu ze strojovny plavidla.
 
Nákladní loď měla zatopenou strojovnu. Hasiči z ní odčerpávali vodu s uniklým motorovým olejem, aby se olej nedostal do řeky. "K úniku pohonných hmot do okolí nedošlo," doplnil důstojník hasičů.
 
Náklad byl mezitím přeložen na jinou loď. Poškozené plavidlo zatím musí zůstat u břehu a vyčkat na opravu. "Poškození lodi hledají potápěči povolaní majitelem lodi," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.
 
Lodní dopravu na Labi ztěžují extrémní sucha i neodklizené nánosy po povodních. Velká voda na začátku června přinesla 150.000 metrů krychlových nánosů, odklízí je jediný buldozer, řekl nedávno ČTK ředitel závodu Dolní Labe Povodí Labe Jindřich Zídek. Hladina vody je nyní i proto tak nízko, že velké lodě po řece prakticky nemohou plout.
 
zdroj: ČTK