Na semináři pro profesionály v cestovním ruchu zazářila nabídka turistických destinací Ústecka

Od roku 2005 pořádá agentura CzechTourism semináře „Poznejte regiony České republiky.“ Semináře jsou určeny pro profesionály v cestovním ruchu z celé České republiky, převážně pro průvodce, zástupce cestovních kanceláří, agentur, popřípadě pracovníky informačních center a novináře. Minulý týden se 120 přítomným účastníkům představil Ústecký kraj.

Cílem seminářů je seznámit přítomné s nabídkou turistických regionů Česka před novou sezonou s důrazem na novinky a změny, ke kterým došlo oproti předcházejícím rokům. V sérii celkem 17 prezentací turistických regionů byly představeny jednak největší atraktivity všech čtyř krajských destinací Českého středohoří, Českého Švýcarska, Dolního Poohří a Krušných hor a jednak praktické informace k jejich provozu.

„Servis pro odborníky v cestovním ruchu, který poskytuje agentura CzechTourism je z pohledu potencionálního navyšování návštěvnosti v ostatních regionech, než je Praha, Kutná Hora a Krumlov prvním a důležitým krokem, jak posílit trend poznávání a hlavně setrvání turistů i jinde. Zejména Ústecký kraj, vzdálený hodinu jízdy od Prahy, má co nabídnout. Všechny čtyři destinační agentury mají ve své nabídce balíčky výletů za tím nejlepším, ať za přírodou, památkami, ale hlavně s neodmyslitelným gastronomickým a ubytovacím zázemím,“ zhodnotil seminář radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka a dodává: „Na zájem cestovních kanceláří a agentur je Ústecký kraj připraven.“

V rámci jednotné mediální kampaně Ústeckého kraje Brána do Čech disponuje kraj Turistickým průvodcem, informačními letáky a mapami, o které přítomní projevili velký zájem, ocenili i souhrnný krajský turistický webový portál www.branadocech.cz, kde lze dohledat i technické detaily jako jsou otevírací doby, vstupné a možnost parkování.