Právě se nacházíte:

NOC SNŮ PODESÁTÉ

V pátek 2. června 2017 se v naší zoo konala akce věnovaná dlouhodobě nemocným a handicapovaným dětem, která se těší vždy velkému zájmu. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnilo téměř 370 osob, z toho bylo 210 dětí a zbytek tvořili jejich rodiče, sourozenci, pedagogové či pomocní asistenti.  

Všichni účastníci se sešli u horního vchodu, kde děti obdržely dárkové tašky a spolu s průvodci se po skupinách vydaly na prohlídku horní částí zoologické zahrady doplněnou zasvěceným komentářem. Podívaly se i do zázemí k žirafám či ke slonům a řadu zvířat si mohly i nakrmit. Další program na ně čekal u restaurace Koliba, kde bylo připraveno představení Divadla V Pytli Petra Stolaře, malování na obličej, soutěže, hudba a další aktivity. Poté je zoovláček postupně přepravil k pavilonu šelem a pavilonu exotária, které si mohly prohlédnout výjimečně po zavírací době. Zde byla připravena i kontaktní terarijní zvířata jako užovka červená či suchozemská želva, odvážlivci si mohli sáhnout na velké červy rodu Zophobas. Po cestě ke spodnímu vchodu, kde na všechny účastníky čekala poslední část programu, si děti mohly na stanovištích u pavilonu opic vyzkoušet různé aktivity věnované českým pohádkám, jako bylo lovení zlaté rybky, hledání princezny, výroba Večerníčkovy čepice a mnohá další, pomáhali jim při tom pomocníci v kostýmech zvířat. Před Zooškolou byla ještě připravena ukázka přírodnin jako lebky, vejce, kožešiny, kosti, zuby či celé preparáty. To vše dětem zpříjemnilo čekání na závěr akce – ve spodní části zoo se konalo slavnostní večerní krmení tuleňů obecných a ukázka umění ústeckých „jojařů“, kteří za hudebního doprovodu předvedli ukázku své exhibice.

Akci stejně jako v loňském roce finančně podpořil Ústecký kraj, děkujeme za podporu a věříme, že si všichni účastníci užili neopakovatelný večer.

Myšlenka uspořádat Noc snů se zrodila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, která připravila zvláštní večer se speciálním programem pro dětské onkologické pacienty tamní nemocnice. Poté se výzva rychle rozšířila do celého světa a na jejím základě se začaly přidávat i další zoologické zahrady, zejména v Evropě. Počet institucí se každým rokem zvyšuje, v letošním roce se jednalo o 282 zoologických zahrad a dalších organizací z 39 zemí po celém světě. Naše zoo se poprvé zapojila v roce 2006.

http://www.zoousti.cz