Nová provozovna Pohřební služby, ale i soutěž o zájezd do Paříže

Historicky první tiskovou konferenci pro novináře z krajské metropole uspořádalo v novém personálním obsazení vedení  Městských služeb Ústí nad Labem, konkrétně  pověřený ředitel organizace Karel Coufal a vedoucí provozovny pohřebnictví Martina Kůtková. 

Důvodem bylo otevření nové kanceláře Pohřební služby na Masarykově ulici číslo 37 v prostorách smluvního partnera, který pro pozůstalé zajišťuje smuteční vazby květin a věnců. Od tohoto kroku si vedení příspěvkové organizace města slibuje snazší dostupnost pro občany z druhého břehu Labe při zachování provozu střekovské kanceláře a také zvýšení objemu služeb. Provozní doba je od 8 do 15.30 hodin, na základě vzájemné domluvy s klienty lze návštěvy v komorním, pietním prostředí sjednat i mimo ni. 
 
Jak uvedl Karel Coufal, městské služby nabízejí v tomto oboru cenově dostupné a přitom profesionální služby, které zajišťují v konkurenci celkem pěti subjektů na území krajského města. Do jejich správy patří také sedm hřbitovů ve městě a jeho blízkém okolí.  S téměř stovkou zaměstnanců příspěvkové organizace města se mohou Ústečané i návštěvníci dále setkat na městském i zimním stadionu, v plavecké hale a koupališti na Klíši, na Větruši, na koupališti v Brné, či při servisu parkovacích míst a parkovacích domů v Ústí nad Labem. 
 
Tisková konference byla také příležitostí k informování veřejnosti o srpnové soutěži pro návštěvníky koupališť na Klíši a v Brné. Se vstupenkou získá každý z hostů, jehož úkolem je co nejpřesněji odhadnout srpnovou návštěvnost jednoho každého koupaliště, kupon, který vyplní a hodí do urny. Nejlépe tipující hosté z Klíše i z Brné získají čtyřdenní poznávací zájezd do Paříže. Tipovací kupony vyhodnotí pracovníci Městských služeb Ústí nad Labem začátkem září a výherce vyrozumí. 
 
Text: Metropol, foto: archiv Městských služeb