Podnik Hitachi v průmyslové zóně Triangle znovu ožije

Ve Strategické průmyslové zóně Triangle se po třech letech připravuje obnova výroby společnosti Hitachi. Ústeckému kraji to oficiálně sdělili vedoucí pracovníci společnosti Hitachi Automotive Systems. Do výstavby chtějí investovat až 500 milionů korun a výhledově zaměstnat 300 zaměstnanců.

Společnost Hitachi Home Electronic Czech s.r.o. zahájila svou investici v SPZ Triangle v roce 2006, v roce 2009 však na pozadí celosvětové ekonomické recese v SPZ Triangle svou výrobu ukončila. Nyní se do SPZ Triangle vrací s novým výrobním programem její nástupnická společnost Hitachi Automotive Systems Czech s.r.o.

„Od poloviny roku 2011 intenzivně spolupracujeme s Ústeckým krajem na umístění nového investičního záměru. V tuto chvíli máme vydáno stavební povolení a započali jsme se  samotnou stavbou,“ uvedl Takashi Shiraishi, ředitel společnosti Hitachi Automotive Systems Europe GmbH. „Nábor pracovních sil předpokládáme počátkem příštího roku a v březnu 2013 dojde k zahájení výroby s prvními 150 zaměstnanci,“ doplnil pan Yasuhiko Abe, ředitel společnosti Hitachi Automotive Systems Czech, s.r.o.  
 
Od roku 2010 se podařilo umístit do SPZ Triangle ke stávající investici společnosti Panasonic Liquid Crystal Display Czech s.r.o. pět nových investorů (JC Interiors Czechia s.r.o., Gestamp Louny s.r.o., Solar Turbines EAME s.r.o, Panattoni Czech Reublic Development s.r.o a Hargo s.r.o.), kteří plánují zřídit 1950 pracovních míst, souhrnně je tedy ze strany investorů působících v zóně plánováno již 2723 nově vytvořených pracovních míst.  
 
„Je dobrou zprávou pro Ústecký kraj, že k nim v tuto chvíli můžeme přiřadit i společnost Hitachi Automotive Systems Czech s.r.o. s jejich novým výrobním programem. V současné době jednáme s dalšími šesti potenciálními investory, kteří mají vážný záměr o umístění své investice v SPZ Triangle,“ sdělil Arno Fišera, náměstek hejtmanky Ústeckého kraje.