Právě se nacházíte:

Pololetní prázdniny

Přesto, že děti své vysvědčení již dostaly, pololetní prázdniny na ně čekají až na konci týdne, od pátku 3. do neděle 5. února. Jako v jiných letech, i letos pro ně naše zoo připravila program, který oživí návštěvu zoologické zahrady a vlastní prohlídku.  

Děti si po příchodu do zoo vyzvednou soutěžní tiket s deseti otázkami, které jsou všechny zaměřené na přírodu okolo nás. Netýkají se tedy exotických zvířat chovaných v zoo, ale jsou věnovány celoevropské kampani Let It Grow, která je zacílena na místní druhy zvířat a rostlin. U každé otázky jsou na výběr tři možnosti, jak správně odpovědět. Závěr je situován do pavilonu slonů, kde je umístěna schránka na vyplněné tikety. Ty budou hned v pondělí 6. února vyhodnoceny a bude vylosováno 10 výherců, kteří od nás získají volnou vstupenku do zoo a spoustu zajímavých materiálů jako je pexeso, samolepky, komiks nebo omalovánky. Tyto ceny, ale také další zajímavé informační a propagační materiály, které budou v pavilonu slonů po všechny tři dny zdarma k dispozici, nám věnovali lokální partneři akce – CHKO České středohoří, CHKO Labské pískovce a NP České Švýcarsko. Každý účastník se tak může dozvědět spoustu informací o přírodě okolo nás, jak se v ní chovat a jak ji chránit a neubližovat.

Pro všechny pilné žáky, kteří se mohou pochlubit vyznamenáním, jsme jako dárek připravili volný vstup do zoo, jen je potřeba, aby se děti v pokladně zoo prokázaly vysvědčením nebo jeho kopií.

Podobnou akci věnovanou kampani „Let It Grow“ chystá zoo pro ústecké děti také na jarní prázdniny, které proběhnou na přelomu února a března. Od soboty 25. února do neděle 5. března budou v teple pavilonů připravena samoobslužná stanoviště, kde si děti vyzkouší praktické úkoly a dovednosti. Odměna tentokrát čeká v pokladně zoo na každého, kdo stezku absolvuje, a to hned po splnění všech úkolů.

http://www.zoousti.cz/