PŘECHOD OD ZIMNÍ K LETNÍ SEZÓNĚ

Jarní měsíc březen a podzimní říjen tvoří v naší zoo tzv. přechodnou sezónu. Tu jsme zavedli již v loňském roce ve snaze vyjít našim návštěvníkům více vstříc.  

V tyto dva měsíce je delší světelný den, bývá relativně teplo, takže tuto dobu lze využít třeba k návštěvě naší zoo. V březnu jsou pokladna i pavilony otevřeny od 9.00 do 17.00 hodin. Areál zoo mohou návštěvníci opustit výchozími turnikety dokonce ještě o hodinu déle, takže si mohou užít procházku až do 18.00 hodin. Spodní vchod je otevřen celoročně, horní je přes zimu zavřený, ale s příchodem března bývá opět v provozu, i když pouze během víkendů. V letošním roce jsme však kvůli jeho rekonstrukci byli nuceni termín otevření o týden posunout. Přes zimu zde došlo k výměně dlažby, opravě izolace a vyřešení zatékání. Horní pokladna by měla být v provozu od 11. března, ale 100% to budeme mít potvrzeno až po předání stavby. Vstupné se v tomto období zvyšuje pouze nepatrně, o 5 Kč pro děti a 10 Kč pro dospělé, takže ti za návštěvu zaplatí 110 Kč, děti 55 Kč a rodina (dva dospělí a dvě děti) 290 Kč.

Kromě toho, že návštěvníci mohou v zoo strávit delší dobu, bude během víkendů již v provozu oblíbený Zoovláček, který slouží k přepravě návštěvníků od spodního vchodu do horní části zoologické zahrady. Pro dětské návštěvníky je to především vítaná atrakce a nevšední zážitek. Pro provoz je však nejdůležitější přijatelné počasí, protože při dešti a mokrém povrchu je náročný bezpečný sjezd z kopce dolů. Od března je také každý den otevřena prodejna suvenýrů Sepilok, kde si návštěvníci mohou na památku zakoupit propagační a upomínkové předměty z naší zoo jako jsou magnetky, turistické vizitky, pohledy a řada dalších. Nechybí ani oblíbené plyšové hračky, figurky, trička či různé drobné etnické předměty.

http://www.zoousti.cz