Ředitel HZS ÚK Roman Vyskočil – osobnost roku Ústeckého kraje 2013.

Ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil obdržel ocenění v anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2013 v kategorii veřejná správa, jejíž třetí ročník uspořádala 13. února 2014 Vydavatelská skupina Metropol. 

Vyhlášení ankety, v níž byly dále oceněny osobnosti v kategoriích podnikání a management, sport, kultura,dobrý skutek a zvláštní cena poroty, proběhlo na galavečeru v zámečku Větruše v Ústí nad Labem. Roman Vyskočil při této příležitosti zdůraznil, že ocenění nebere jako poctu pouze pro sebe, ale pro všechny příslušníky profesionálních a dobrovolných hasičských sborů zasahujících v době povodní v červnu 2013.
 
Foto: Metropol
 
Metropol – mimořádné vydání:
Osobnost roku Ústeckého kraje 2013
kategorie veřejná správa
Povodně: Spolupráce na jedničku
plk. Ing. Roman Vyskočil, ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS ÚK).  
 
Motivující je pro práci Romana Vyskočila dobrá funkčnost HZS a složek Integrovaného záchranného systému (IZS) v prospěšnost občanů kraje při ochraně jejich životů, zdraví a majetku. Má dobrý pocit z odvedené práce jednotek požární ochrany a společné součinnosti složek IZS při zdolávání mimořádných událostí. 
 
„Každopádně musím vzpomenout loňské červnové povodně, kdy se prováděly záchranné práce a likvidační práce po povodních, úklid na poničených územích. Spolupráce mezi složkami IZS byla na vynikající úrovni. Mezi hasičským záchranným sborem i jednotkami dobrovolných hasičů, Policií České republiky, záchranné služby, krajským úřadem a obcemi. Komunikace probíhala bez problémů a co je důležité, v žádném případě nedošlo ke ztrátě na životech. Evakuace osob z postižených území probíhala velice dobře,“ s odstupem času hodnotí ředitel HZS ÚK Roman Vyskočil. 
 
Kromě mimořádných situací zmiňuje součinnost spolupráce u dopravních nehod a při řešení a likvidaci požárů. 
 
Roman Vyskočil zahájil profesní dráhu hasiče v roce 1993 u teplického sboru. V letech 2001 – 2003 působil jako vedoucí operačního střediska HZS ÚK, územní odbor Teplice, kde poté vykonával funkci náměstka ředitele Územního odboru pro IZS. V roce 2005 se stal velitelem požární stanice Teplice, po třech letech ředitelem odboru prevence a krizového řízení, od roku 2009 byl náměstkem krajského ředitele pro IZS a operačního řízení v Ústeckém kraji. Ředitelem HZS ÚK je od roku 2010.