Rekordní měsíční sledovanost webové televize Ústeckého kraje

Webová televize Ústeckého kraje zaznamenala během měsíce září rekordní sledovanost. Novinky ze života kraje si nenechalo ujít přes 10 200 návštěvníků, kteří na webové stránce www.u-tv.cz  zhlédli na 57 tisíc reportáží. Oproti předcházejícím měsícům, kdy se průměrná návštěvnost pohybovala kolem 5,5 tisíce diváků, se tak sledovanost zdvojnásobila. 

Zájem o televizi je tradičně z Ústeckého kraje, ale přibylo i návštěvníků z ostatních regionů České republiky a také ze zahraničí – Německa nebo Polska.

„Je vidět, že si občané webovou televizi Ústeckého kraje oblíbili a rádi se k ní vracejí. Přicházejí také noví diváci. Obsah televize je totiž velmi pestrý a každý si tam najde informace, které potřebuje a které ho zajímají. A věřím, že i nadcházející krajské volby obyvatele kraje přivedly na naše stránky, aby se dozvěděli, co se krajskému zastupitelstvu podařilo pro občany udělat,“ dodává hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. 
 
Vysoká sledovanost tak jenom dokládá, že provoz webové televize je pro kraj velmi přínosný a je důležitým komunikačním kanálem s veřejností. Jednotlivé spoty ve webové televizi procházejí důkladnou dramaturgií. Uveřejňovány jsou aktuální reportáže z nejrůznějších akcí, redaktoři ale také sledují dlouhodobě některá témata a informují o jejich vývoji. Příkladem jsou problémy v sociálně vyloučených lokalitách, dostavba dálnice D8, systém páteřních škol v kraji nebo obnova kulturních památek.
 
Webová televize Ústeckého kraje vysílá na adrese www.u-tv.cz od 1. března 2011. Za tu dobu ji navštívilo na 180 tisíc diváků, kteří zhlédli bezmála 2,5 milionu videí. Webová televize přináší aktuální zprávy z kraje, informuje, jak pracuje krajské zastupitelstvo, a nabízí také tipy na výlety, nebo zajímavé akce očima samotných občanů Ústeckého kraje.
 
Připravilo: OTI