S chovem vzácného geparda pomáhají i zaměstnanci Providentu

Věděli jste, že gepardi jsou nejrychlejší suchozemští savci? Krátkodobě jsou schopni vyvinout rychlost vyšší než 100 kilometrů v hodině. Sedmiletého samečka geparda štíhlého z ústecké zoo nyní adoptovali zaměstnanci zdejší pobočky finanční společnosti Provident Financial. Finančním darem ve výši 15 tisíc korun přispěli nejen na chov a krmení této kočkovité šelmy, ale zároveň pomohli i celé zoologické zahradě.  

Adoptivními rodiči geparda Hobita jsme se stali na následujících 12 měsíců, k čemuž jsme také získali adopční certifikát. Hřeje nás z toho u srdce příjemný pocit, takže jsme rádi, že jsme mohli pomoci a přispět na prospěšnou věc,“ říká manažerka ústecké pobočky Providentu Lucie Kadlecová, která ve spolupráci s kolegou Davidem Koutníkem sbírku iniciovala. Podařilo se jim mezi kolegy vybrat částku 7500 korun, kterou pak Provident zdvojnásobil.

Provident má vlastní grantový program  www.pomahamesprovidentem.cz, kde může kdokoliv požádat o finanční příspěvek na dobročinnou akci. Na portálu každý měsíc proběhne hlasování o přihlášených akcích a ty nejúspěšnější si odnesou nejvíce peněz. Příspěvky žadatelé dostanou do měsíce od vyhlášení.