Severočeši Ústí nad Labem představili kandidátku a programové priority

Čelní kandidáty do jednotlivých městských obvodů i zastupitelstva krajského města za hnutí Severočeši Ústí nad Labem dnes na tiskové konferenci novinářům představil lídr kandidátky, současný zastupitel a předseda finančního výboru Jiří Morštadt.  

Setkání zahájil senátor Jaroslav Doubrava slovy: „ Hnutí Severočeši.cz jsem spoluzakládal, vyhrál za ně senátní volby a pracoval jsem na základě přání občanů na volebním programu. Proto za něj cítím odpovědnost a  jsem rád, že na kandidátkách jsou lidé, kteří mají letité zkušenosti z komunální politiky, čistý morální kredit, a tak věřím v úspěšný výsledek říjnových voleb. Jako senátor jsem připraven spolupracovat s každým slušným a poctivým člověkem, stranou, nebo obecním úřadem, zkrátka se všemi, kteří o to stoj především s legislativou.“
 
Jana Pauerová, kandidátka na starostku Neštěmic a do zastupitelstva statutárního města Ústí nad Labem vidí jako hlavní prioritu ve svém obvodě, který zahrnuje ještě Krásné Březno, Skalku a Mojžíř, zajistit klid a pořádek tak, aby se řádní občané nebáli ve dne chodit venku a v noci mohli nerušeně spát. Podle jejích slov je třeba, aby státní i městská policie byla důsledná při dodržování veřejného pořádku.
 
Miroslavu Junkovi, kandidátu na starostu Střekova a do zastupitelstva statutárního města Ústí nad Labem se jeví jako nejpalčivější problém s lidmi, kteří se nastěhovali do ubytoven. Jsou jich stovky, s jejich příchodem se zvýšila kriminalita a radnice tomu nepřizpůsobila podmínky. Starousedlíci tak pomalu ztratili chuť něco pro své okolí dělat.
 
Doménou Jany Pelikánové, kandidátky do zastupitelstva statutárního města a volebního obvodu Severní Terasa jsou sociální služby. Jako členka zdravotně sociální komise Ústeckého kraje se chce zasadit o zhotovení účinné sociální mapy ve městě a pomáhat seniorům i rodinám s dětmi, které se dostanou do svízelné situace a ráda by viděla v terénu větší počet sociálních pracovníků. 
 
Leo Dittrich, kandidát do statutárního města Ústí nad Labem a volebního obvod Severní Terasa vnímá současnou komunální politiku jako povýšenou a značně arogantní a chtěl by to změnit. Uvítal by také lepší přeshraniční spolupráci se Saskem. 
 
Květa Rybárová, kandidátka na starostku Severní Terasy a do zastupitelstva statutárního města Ústí nad Labem je ráda, že Severočeši dávají na svých kandidátkách vyrovnané příležitosti mužům i ženám, což nebývá častým jevem. Jako největší minus Severní Terasy chápe parkování a je připravena začít tento palčivý problém řešit. 
 
Zdeněk Chovanec, kandidát do zastupitelstva statutárního města Ústí nad Labem a volebního obvodu Neštěmice by byl rád, kdyby děti a mládež ve věku do 15 let a důchodci nad 65 let jezdili městskou hromadou dopravou zdarma, podobně jako je tomu v Mostě. Přivítal by rovněž uskutečnění slibu Severočechů – odvoz komunálního odpadu zdarma. 
 
Jiří Morštadt, kandidát na primátora statutárního města Ústí nad Labem považuje za základ dobré komunální politiky a tvorby strategie rozvoje krajské metropole komunikaci s občany. Primátor, náměstci, radní i zastupitelé by měli znát názory a připomínky lidí a umět na ně reagovat.  Jen tak lze totiž občany zapojit do dění v nejbližším okolí a „táhnout s nimi za jeden provaz“. 
 
S jednotlivými kandidáty lze komunikovat na sociální síti facebook a na společné adrese severocesi.cz a na osobních profilech kandidátů.
 
Na snímku zleva Zdeněk Chovanec, Jana Pelikánová, Jiří Morštadt, Jaroslav Doubrava, Květa Rybárová, Jana Pauerová, Leo Dittrich a Miroslav Junek.