Školy využily příspěvek města

Podpora základním školám a domu dětí a mládeže v celkové výši 10 milionů korun, kterou rada schválila nad rámec rozpočtu, byla plně využita. 

Vzhledem k úspěšnému hospodaření města Ústí nad Labem byly vytvořeny volné zdroje, ze kterých vedení města podpořilo základní školy. Ve školách se podařilo peníze využít a dětem slouží nová nebo rekonstruovaná zařízení. O využití poskytnutých příspěvků byla informována rada města. Například v Základní škole v Brné mají nové multifunkční sportoviště. Jeho součástí je atletický ovál, multifunkční hřiště s brankami a basketbalovými koši. 
 
V Základní škole Stříbrnická příspěvek využili na nákup šatních skříněk pro děti. Žáci je objevili při příchodu do školy po vánočních prázdninách a měli z nich velkou radost. V Základní škole Pod Vodojem mají nový nábytek ve třídách i v jídelně, nové dveře učeben a také novou podlahovou krytinu v šatnách. V Základní škole na Školním náměstí se podařilo ze dvou místností vytvořit novou třídu, která slouží pro dělenou výuku jazyků.  Rekonstruovaná byla družina ve Fakultní základní škole České mládeže v Ústí nad Labem na Klíši. Družina má nové podlahy, obklady a dlažby, sociální zařízení, rozvody teplé a studené vody a ústředního topení, odpady, elektroinstalaci, osvětlení a vzduchotechniku. V dalších školách byla vyměněna okna, opravena střecha nebo rekonstruována sociální zařízení. Opravena byla osvětlení tabulí ve třídách, byl upraven povrch hokejbalového hřiště.
 
Romana Macová