Terasa u domu kultury se uzavře

V pátek bude uzavřena plocha v Bělehradské ulici u Domu kultury, kde až dosud neorganizovaně parkovala auta.

„Po té, co tento prostor opustila stavba, naučila se zde parkovat řada Ústečanů. Je pravdou, že po dokončení rekonstrukce části A Domu kultury bude v těchto místech vybudováno nové parkoviště, nyní však je tato neupravená plocha zatím nevyužívaná. To ale neznamená, že toto místo může být používáno k parkování vozidel. V poslední době si navíc řidič parkují i na trávnících nebo přímo mezi stromy. Na plochu se dá dojet jen přes trávník a v deštivém počasí je tak znečištěna nejen blízká komunikace i chodník“, upozornil náměstek primátora Jan Řeřicha a dodal: „Na odstranění těchto nečistot je nutné vynakládat finanční prostředky a přičteme-li poškozování zeleně, vznikají nám tímto nešvarem poměrně velké škody. Navíc řidiči nerespektují ani pravidla silničního provozu při vjíždění na tuto plochu“.

K zamezení vjezdu vozidel na tuto plochu dojde v pátek 20. května. Lidé si v centru města nemohou stěžovat na nedostatek parkovacích míst. „V současné době je ve městě dostatek parkovacích ploch a i v průběhu dne lze nalézt množství volných míst zejména na placených parkovištích“ doplnil Řeřicha.

Do budoucna se počítá s vybudováním parkoviště pro rodiče, kteří své děti vozí do DDM. „Současná situace nám však ukazuje, že plochu v Bělehradské ulici nevyužívají rodiče dětí, ale lidé, kteří do města jezdí za prací nebo v okolí bydlí. Už od ranních hodin je totiž plocha zcela obsazena, proto bude nové parkoviště umístěno v oploceném areálu“, uzavřel náměstek primátora Jan Řeřicha.

www.usti-nad-labem.cz