Tour de Labe handicap + family opět míří do Ústeckého kraje

V sobotu 17. září 2011 odstartovala z Vrchlabí skupina cyklistů, která spolu s handbikery během devíti dnů projede více než 400 km po Labské cyklotrase. Jejím cílem je zjistit, jak jsou stezky podél řeky uzpůsobené handicapovaným a maminkám s kočárky. Peleton zakončí svou cestu v neděli 25. září, kdy ho čeká poslední úsek z Ústí nad Labem do německého Bad Schandau.

Hned první den skupina vyjela přes Benecko a Zlaté návrší k prameni Labe. Právě tento výjezd na handbiku je přihlášen jako pokus o rekord. Pořadatelem páté jízdy Tour de Labe je občanské sdružení Labská stezka Nymburk, s podporou krajů, měst a Rotary klubů na Labi.  Cílem jízd Tour de Labe je pozvat cyklisty a vozíčkáře na trasu od pramene Labe na hřebenech Krkonoš po Labské cyklotrase do zajímavých měst, obcí i do polabské přírody.

V podtitulu Tour de Labe 2011 je motto „Labská stezka pro všechny“. Vedle vozíčkářů jsou letos zváni sluchově a zrakově postižení na dvoukolech i mentálně postižení se svými asistenty.  Druhý podtitul je family: organizátoři připravili bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi a seniory. Účastníci se mohou těšit například na jízdu na raftech po Labi, jízdu na koni i parníkem, koncert, návštěvy divadel, výstavu cyklistických plakátů, otevření naučné stezky Mydlovarský luh, vyhlídkový let nad Českým středohořím a jízdu novou lanovkou na Větruši v Ústí nad Labem. Akce je otevřená pro veřejnost, pouze na celou jízdu nebo více etap je třeba se přihlásit.

Na jednotlivé etapy je možné přijít kdykoliv. Místa a časy startů jsou na plakátech a další informace na webu www.labskastezka.cz.   

Na startech se bude možno připojit k Memorandu podporujícímu projekt Labská stezka - od pramene k moři – 1233 km - bez bariér, ELBERADWEG – Barierrfrei.

motto:
Labská cyklotrasa pro všechny -  mapování bariér na Labské stezce