Turistická sezóna 2012 se začíná rýsovat, nabízíme první ochutnávku

„Turistická sezóna 2012 v Ústeckém kraji začíná již tradičně v dubnu. Veškeré akce jsou směřovány převážně na víkendy a lze vybírat jak z venkovních akcí, tak z akcí pod střechou. Přestože bývá dubnové počasí nevyzpytatelné, program je velmi pestrý a z celého Ústeckého kraje,“ shrnul výstupy krajský radní Radek Vonka a pokračuje:

„Věříme, že si vyberete ten pravý zážitek a vstoupíte do letošní sezóny s námi. Jako výborného pomocníka vám můžeme doporučit turistický webový portál www.branadocech.cz, kde po zadání vašich požadavků získáte přehled co, kdy, kde se v našem kraji právě děje.“

Destinační region České Švýcarsko zahajuje letos na několika místech, dne 21. 4. v Krásné Lípě akcí Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku. V tento den můžete zavítat i do Hřenska, kde začíná cyklistická časovka do vrchu Janovský trhák. V sobotu se také slavnostně otevírá naučná stezka Okolím Jetřichovicka. Tu si můžete v tento den projít a poslouchat při tom zajímavý výklad průvodce. V neděli 22. 4. je pro vás připraven výlet s průvodcem z Mikulášovic na saskou rozhlednu Weifberg a do soutěsek Křinice pod názvem Proplujme po Křinici k sousedům. Cestu absolvujete plavbou na lodičkách, koňským spřežením, vlakem. Podrobnosti k akcím najdete na www.ceskesvycarsko.cz.

V regionu destinační agentury České středohoří jsou pro vás na dubnové víkendy připraveny následující akce. V Litoměřicích tradiční Tržnice Zahrady Čech 4. – 8. 4, hned další víkend 13. – 14. 4. je to již 10. ročník Vinařských Litoměřic. Velikonoční svátky můžete oslavit 7. 4. v Úštěku a na konci měsíce 20. – 22. 4. se určitě vypravte na rodinnou akci Řipská pouť. Informace najdete také na www.branadocech.cz.

Na severozápadě Ústeckého kraje působí destinační agentura Krušné hory. Hned první dubnovou neděli 8. 4. zahajuje sezóna v horách pod názvem Pojďte s námi na koledu aneb Krušnohorský velikonoční jarmark na Lesné. Příjemně strávit víkend 21. – 22. 4. můžete na hipodromu v Mostě na parkurových závodech nebo již od pátku 20. 4. do neděle navštívit setkání hornických a hutnických měst Chomutovské krušení a v sobotu 21. 4. si změřit síly na rybníku Barbora v Duchcově v soutěži modelů lodí řízených rádiem. Poslední dubnovou sobotu 28. 4. je pak v obci Vtelno zahájena turistická sezóna na Mostecku. Informace najdete na www.krusne-hory.org.

Pokud jste z jižní části našeho kraje, kde působí destinační agentura Dolní Poohří, tak určitě hned první dubnovou neděli 1. 4. zavítejte do Chrámu chmele a piva v Žatci, kde je připraven program přímo pod názvem Zahájení turistické sezóny. Další dubnový víkend 6. – 7. 4. pak proběhnou na náměstí v Žatci velikonoční trhy. Podrobnosti na www.chchp.cz. Velikonoce se budou slavit také na zámku v Jimlíně, a to 8. 4.

Pokud jste si nevybrali, navštivte naši Bránu do Čech na www.branadocech.cz. Zde je pro vás, kromě nabídky akcí, turistických tras a míst připravena také fotosoutěž Zaostřeno na Bránu, do které se můžete zapojit do 25. 3. tím, že vložíte fotografie pořízené na toulkách krajem a od 26. 3. do 29. 4. 2012 také můžete hlasovat o vítěznou fotografii.