U Pomníku osvobození proběhl pietní akt

V předvečer oslav 66. výročí ukončení 2. světové války se u Pomníku osvobození v Městských sadech v Ústí nad Labem uskutečnil v sobotu 7. května dopoledne pietní akt.

Zorganizoval jej Ústecký kraj, Krajské vojenské velitelství a Československá obec legionářská, mezi účastníky byli váleční veteráni z Ústeckého kraje, vojáci, legionáři a vedle představitelů Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem také generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Sergej V. Ščerbakov,  poslanci Parlamentu ČR Jaroslav Foldyna a Jan Kubata a senátor PČR Jaroslav Doubrava.

Položením věnců a kytic bylo připomenuto 66. výročí ukončení 2. světové války, osvobození naší země i dalších národů od německého fašismu a samozřejmě v krátkých projevech vzpomenuli řečníci také všech obětí nejhroznějšího válečného konfliktu v dějinách Země.  

Na pozvání hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové se potom váleční veteráni a legionáři přesunuli na krajský úřad, kde oslava Dne vítězství pokračovala přátelským setkáním. V jeho rámci  převzal ředitel Krajského vojenského velitelství ÚK plk. gšt. Rostislav Domorák pamětní medaili Československé obce legionářské III. stupně a oceněn byl rovněž k 85. narozeninám Jiří Sponták. Dodatečně převezme brigádní generál Jaroslav Klemeš titul Čestného předsedy Jednoty Čs. obce legionářské.