Ústecký kraj podpoří dobrovolné hasiče vybavením za 15 milionů

V rámci prvního ročníku soutěže TOHATSU FIRE CUP v Ústí nad Labem předal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák deseti jednotkám sboru dobrovolných hasičů vybraných obcí moderní motorové stříkačky značky TOHATSU. Celkem jich Ústecký kraj během následujících tří let pořídí čtyřicet a nakoupí také šest set kusů zásahových obleků. 

Nové motorové stříkačky si na Městském stadionu v Ústí nad Labem převzali zástupci Kryštofových Hamrů, Řehlovic, Proboštova,  Roudnice nad Labem, Žatce,  Varnsdorfu, Mostu, Litvínova, Podbořan a Krásné Lípy.                        
 
„Přál bych si, aby nové stříkačky sloužily především k nácviku a tréninku zásahových situací a co nejméně při skutečných zásazích,“ řekl během předávání Stanislav Rybák. 
 
Slavnostní předávání se odehrálo v rámci prvního ročníku soutěže dobrovolných hasičů TOHATSU FIRE CUP, kterou pořádá Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska - kraj Ústecký ve spolupráci s japonskou firmou TOHATSU, s výhradním dovozcem pro Českou republiku firmou ZHT Group s. r. o. Slavíč a Ústeckým krajem. 
 
Jedná se o soutěž družstev, která mohou být složena maximálně ze sedmi a nejméně z pěti členů - mužů či žen. Týmy pak porovnávají síly v disciplíně požární útok, a to klasickým způsobem, tedy rozvinováním z kotouče a ne roztahováním hadic.
 
Soutěž začala už v květnu 2013. V sobotu 28. září vyvrcholila závěrečným sedmým kolem, kdy si vítěz odnesl hlavní cenu – motorovou stříkačku TOHATSU VC85BS. Tyto stříkačky nakoupil a rozdal také Ústecký kraj. 
 
Zdroj: Tiskové oddělení Ústeckého kraje