Ústecký plavecký areál na Klíši bude od července uzavřen

Kvůli rozsáhlé rekonstrukci haly bude od července mimo provoz ústecký plavecký areál ve čtvrti Klíše. Uzavřený zůstane zřejmě do října 2015. ČTK to sdělil mluvčí ústeckého magistrátu Karel Rouč. V rozpočtu města na letošní rok je na tuto investici vyčleněno 189 milionů korun. 

Areál je 30 let starý, dosluhuje. Rekonstrukce je součástí integrovaného plánu rozvoje města (IPRM). Během letoška by se měl za 30 milionů korun rekonstruovat i plavecký areál v Brné, tato akce ale má být dokončena do začátku letní sezóny. Ústečané se tak v létě budou moci koupat aspoň zde. 
    
Oprava plavecké haly by měla být financována především z evropských dotací, z Regionální operačního programu Severozápad. "Žádost o dotaci zatím podána nebyla, čekáme na ukončení výběrového řízení na zhotovitele stavby," sdělil Rouč. Pak se také ukáže, kolik bude investice opravdu stát. 
    
Rekonstrukce bude zahrnovat například výměnu bazénu, který nahradí nerezová vana. Jeho rozměr by pak měl vyhovovat předpisům pro konání mezinárodních plaveckých soutěží. Opravou projdou vstupní prostory, šatny i hygienické zázemí. Obnoveny budou technologie, rekonstruovat se má i plášť budovy, včetně zateplení a střechy. 
    
Předpokládá se, že rekonstrukce by měla začít letos v červenci. "Práce budou zahájeny na etapě, která zahrnuje rekonstrukci stávající plavecké haly. Harmonogram prací bude upřesněn až po výběru zhotovitele," informoval Rouč. Práce nemají trvat déle než 15 měsíců, uzavírka areálu by podle současného předpokladu neměla přesáhnout říjen 2015. 
    
"Po dobu rekonstrukce bude celý areál mimo provoz. Částečný provoz není po dobu rekonstrukce možný," uvedl Rouč. Uzavřeny tak budou i venkovní bazény. "Technologie venkovních bazénů přímo navazuje na technologii bazénů, která je uvnitř objektu plavecké haly, proto není provoz venkovních bazénů možný. Stejně tak není v době rekonstrukce možný provoz saun," vysvětlil mluvčí. 
    
Městské služby, které areál spravují, na svých webových stránkách upozorňují, že po uzavření areálu nebude za nevyčerpané vstupy, vstupenky a kredity poskytována finanční náhrada ani její část. "Všechny typy permanentek jsou platné i v Městských lázních a na termálním koupališti v Brné, kde je budete moci dočerpat. Kredity z elektronických peněženek pak bude možné využít i v nově zrekonstruované plavecké hale," píše se na webu. 
 
zdroj: ČTK