Ústí ocenilo návrhy na úpravu centra města mezi obchodními domy

Ústecká radnice udělila v architektonické soutěži na úpravu centra města mezi obchodními domy dvěma návrhům první místo. Návrhy uvidí veřejnost na výstavě v muzeu, v anketě se k nim budou moci lidé vyjádřit. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Romana Macová. 

Soutěž má najít využití prostoru mezi obchodními domy Forum a Labe, kde je nyní pouze pár laviček a několik stánků trhovců. Návrhy řešily funkční a prostorové uspořádání, umístění mobiliáře i osvětlení. 
    
První místo udělila komise složená z odborníků i laiků Marii Hlavaté a Marku Přikrylovi, jejich týmy architektů dostanou shodně 80.000 korun. Město odmění částkou 40.000 korun i ateliér KM(O) - Kilometrezero, který skončil na třetím místě. Odměnu 15.000 a 5000 korun od města dostanou ještě další dva návrhy. 
    
V městském muzeum bude vernisáží 3. března zahájena výstava všech soutěžních návrhů. Potrvá do 29. března, v rámci ankety budou lidé moci ohodnotit všech pět oceněných návrhů podle čtyř kritérií - flexibilita návrhu, celkové řešení prostoru, ekonomičnost a originalita. O tom, zda se město bude některým z návrhů skutečně řídit, rozhodne radnice později. 
 
zdroj: ČTK