V Kulturním domě Zátiší v Chabařovicích zněly španělské tóny

Tóny Bizetovy Carmen zakončily poslední listopadovou sobotu další taneční kurz pro dospělé v Chabařovicích. Jeho účastníci po deset večerů, proložených typickou „prodlouženou“ s mistrovskou ochutnávkou vín v podání vinaře pana Bauera, se snažili o zlepšení svého tanečního umění, pilování techniky, ale i učení se novým figurám jak ve standardních tak latinskoamerických tancích. 

A když si absolventi vybrali právě tento motiv na konci svého „trápení“ (tedy vlastně lépe řečeno snažení), a přišli na „věneček“ v kostýmech laděných do světoznámé Bizetovy opery, tak u toho přeci nesměl chybět jak toreador Escamillo včetně samotné Carmen. Jako poděkování za úspěšné vedení kurzu a předání trochu toho tanečního umu mnohdy dřevěným nohám a nezvládající hlavě (nemluvím samozřejmě za všechny, to bych si nedovolil…) jsme našim tanečním mistrům, paní Jitce Chládkové a panu Josefu Kusebauchovi, poděkovali pozváním těch nejpovolanějších. V roli toreadora nám zatančil držitel ceny Thálie, sólista baletu Severočeského divadla a Osobnost roku Ústeckého kraje v kategorii kultura Vladimir Gončarov. V roli cikánské dívky Carmen jsme se pak mohli zaposlouchat do sopránu operní pěvkyně Inny Davidenko, která zazpívala z této opery velmi známé árie Habanera a Seguidilla. 
 
Každý máme rád něco jiného a každý trávíme volný čas po svém. Proto je dobře, že je v Chabařovicích pestrá nabídka sportovního vyžití, vždyť tanec mezi sporty patří. Při této příležitosti jsme však spojili tanec s uměním. A třeba k nám do Chabařovic profesionální umělci ještě zavítají… 
 
Mgr. Jiří Hladík