V MŠ Střekov se loučili s předškoláky

Pasováním 37 dětí, navštěvující MŠ Střekov, se rozloučily učitelky s předškoláky, kteří po prázdninách usednou do školních lavic.

Slavnostního loučení se účastnila náměstkyně primátora Helena Kubcová, za městský obvod Střekov starostka Miroslava Lazarová a místostarosta Václav Křeček. „Program bravurně doplnilo Sváťovo divadlo a nechyběla ani závěrečná rozlučková píseň dětí, které dostaly hodně dárků. Letos poprvé se slavnost přesunula do zahrady, kam se vešli nejen rodiče, ale i prarodiče“, řekla náměstkyně primátora Helena Kubcová.

„Mateřskou školu opouští 33 dětí, které kromě dárků dostaly také ročenky s vlastní charakteristikou, dále knížky, které si již za pár měsíců samy přečtou a na památku šerpy se jménem“, doplnila starostka střekovského obvodu Miroslava Lazarová.

Mateřská škola Střekov – Sukova ulice má kapacitu 100 dětí. Součástí je jídelna, kroužek tance, tenisu, grafomotoriky a zpěvu. Škola pořádá řadu výletů například do teplického Planetária nebo Zubrnického skanzenu. Rodiče mají možnost se zapojit do přípravy jídelníčku a dotazy mohou směrovat na internet.

www.usti-nad-labem.cz